В Закарпатській митниці прокоментували скандальний "договорняк" з контрабандистом на 100 млн

В Закарпатській митниці розповіли деталі викритої схеми, за якою через КПП "Лужанка" в Україну незаконно ввезли техніку «APPLE».

Контрабандист, змовившись із закарпатськими митниками, незаконно завіз в Україну техніку Apple на 100 мільйонів гривень, пише Mukachevo.net.

В пресслужбі Закарпатської митниці розповідають, що автомобіль з контрабандною технікою в кінці червня слідуючи із Угорщини до України, перетинав державний кордон в пункті пропуску «Лужанка-Берегшурань». Так, вже після проведення митного контролю і його виїзду з пункту пропуску, співробітниками національної поліції під час огляду виявлено телефони і техніку марки «APPLE» на загальну суму близько 2,4 мільйонів доларів США.

"Всіх працівників митниці, які були причетні до схеми, було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. А інспектора, який безпосередньо здійснював митний контроль та пропуск автомобіля, ще у вересні звільнено з посади державної служби", - зазначають в Закарпатській митниці.

Закарпатська митниця й надалі перевірятиме та викриватиме причетність своїх співробітників до контрабандних чи корупційних схем, а у разі їх підтвердження, звільнятиме з митного органу.

Нагадаємо, контрабандист, змовившись із Закарпатськими митниками, незаконно завіз техніку Apple на 100 млн грн

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили групу осіб у вчиненні умисного ухилення від сплати податку на додану вартість та мита в особливо великих розмірах.

Як повідомляє пресслужба БЕБ, організатор схеми, домовився з певними особами на території сусідньої країни, які надали водію митні (транспортні накладні, рахунки, документи митної гарантії) та інші документи, необхідні для вивезення вказаних товарів з іншої країни до України.

Для реалізації злочинного наміру з приховування вантажу від митного контролю та митного оформлення водій, за сприяння певних службових осіб Закарпатської митниці, обрав на пункті пропуску транспортну смугу «зелений коридор», що посвідчує відсутність товарів, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та податкуванню. Службовці Держмитслужби в свою чергу здійснили реєстрацію іншого транспортного засобу з іншим реєстраційним номером, ззовні схожого на той, яким перевозився вантаж.

Таким чином на територію України без декларування потрапила різноманітна техніка відомого світового бренду, а саме мобільні телефони різних моделей та характеристик в загальній кількості понад 2000 штук, понад 200 ноутбуків, годинники цієї ж марки, навушники, планшети тощо.

В ході слідства також було отримано додаткові докази, що підтверджують попередню змову осіб.

Внаслідок вчиненех дій група осіб, в порушення вимог ст.ст. 36, 206 Податкового кодексу України, ст.ст. 266, 289, 295, 374 Митного кодексу України 30.06.2022 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 212 КК України та ухилилася від сплати до Державного бюджету України суми податку на додану вартість та мита у розмірі майже 14 млн грн.

Окрім того службові особи пункту пропуску Закарпатської митниці Держмитслужби, Західного регіонального управління (м. Львів) Держприкордонслужби, вчинили службове підроблення документів шляхом складання завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, скоєних за попередньою змовою групою осіб, які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.

Наразі водію автомобіля повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податку на додану вартість, мита, що призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Телефони, ноутбуки та аксесуари відомої торгівельної марки, що були незаконно ввезені в Україну на суму орієнтовно 100 млн грн арештовано.

2ogoloshenya