"Дністер на Хмельниччині в цьому році заміняє море". Де відпочити на березі Дністра влітку

Цікаві локації біля води на Кам'янеччині.

Хмельниччина – туристичний регіон України, який має величезну кількість "магнітів": палаци, садиби та маєтки. Загалом - понад 3000 пам'яток культурної і історичної спадщини.

Природа теж вражає – подільське "море" Бакота, водоспад із лагуною, скелі та мальовничі береги Дністра. Мандрівники називають ці місця "божою красою" і "раєм на землі", а любителі моря вже оцінили пляжний відпочинок серед скель.

TRAVEL РБК-Україна наводить кілька локацій, де можна відпочити цікаво та комфортно.

"Дністер на Хмельниччині в цьому році заміняє море, бо тут безпечно"

Туристи на Хмельниччині в цьому році є - хоча стало менше організованих турів, а все більше українців подорожують в регіон власними автомобілями. Це пов'язано з тим, що люди бояться заздалегіть бронювати і планувати відпочинок, бо не знають, яка буде ситуація в країні, пояснює в коментарі РБК-Україна Сергій Толстіхін, експерт із розвитку туризму в громадах.

"На 100% підтверджую, що туризм на Хмельниччині є, хоч і здебільшого сконцентрований біля Дністра. Попит зашкалює, дуже багато людей. А враховуючи, що зараз тут багато переселенців, котрі за звичайних обставин навряд чи би сюди приїхали, то саме вони складають досить велику частину туристів", - зазначає фахівець.

Він пояснює: відпочинок на Дністрі завжди був більш активний, ніж на решті Хмельниччини, але цього року - особливо.

"Чорне море зараз недоступне, Дніпро в зоні підвищеної небезпеки. Раніше, припустімо, жителі Хмельницького, які хотіли до води - могли поїхати в Затоку, Залізний Порт, Південне. А зараз "відрізали" альтернативу, а до води хочеться. А тут на Дністрі - і близько, і доступно, і безпечно для дітей. Багато людей зараз на березі плавають і відпочивають, також ходять судна, катери", - описує він відпочинок в регіоні в цьому році.

За словами знавця, на Дністрі в Хмельницькій області комфортно купатися:

купання в дністрі

купання в дністрі

"На Хмельниччині течія значно слабша, ніж на Тернопільщині, тому в нас набагато менше сплавів на байдарках - бо там не треба гребти, а в нас треба. На Бакоті взагалі Дністер широкий і течія дуже слабка, що створює непогані умови для спокійного купання", - розповідає Сергій Толстіхін.

Він попереджає: треба усвідомлювати, що відпочинок на Дністрі і пляжі там – не такі, до яких звикли відпочивальники на Чорному морі. Переважає камяний берег, що компенсується дуже гарними краєвидами.

"За відсутності опадів і великої спеки часами Дністер починає "цвісти", вода стає трохи зеленою і з'являються водорості, зате зовсім немає медуз", - називає він "мінуси" локації.

Що подивитися і які локації відвідати на Хмельниччині

Цей регіон туристи обирають завдяки безпеці та великій кількості цікавих локацій.

"Поділля – одна з туристичних перлин України. Зараз в умовах військової агресії Російської Федерації, було відрізано багато туристичних дестинацій. Фактично все узбережжя Чорного моря, весь Схід. Тому відвідування Поділля в цьому році дуже актуально - у нас дуже безпечний регіон, дуже мало військових, інфраструктурних, великих промислових об'єктів", - розповідає про безпечність мандрівок Сергій Толстіхін.

Другий "магніт", за його словами, – на Хмельниччині є понад 3 тисячі об'єктів культурно-історичної спадщини, безліч об'єктів сакральної архітектури, краєвиди.

На прохання РБК-Україна фахівець радить місця та пам'ятки, які варто відвідати під час відпочинку на Хмельниччині:

  • "В першу чергу рекомендував би відвідати національний парк "Подільські товтри", в якому досконало поєднуються природні краєвиди з історичною архітектурою. Там добре розвинена туристична інфраструктура – місцеві підприємці влаштовують різноманітні дегустації, майстер-класи, є що подивитися";

товтри

  • "Можна відвідати саму Бакоту – є понад 30 садиб, в яких можна поселитися на будь-який смак і бюджет, замовити цікаве крафтове харчування. У нас є винороби, трав'ярня, велопрокат, можна покататися на катамаранах, човниках. Без жодної підготовки можна поїхати у професійні велотури";

бакотаа

  • "Однозначно раджу відвідати печеру "Атлантида" у селі Завалля біля Кам'янця-Подільського. У них дуже потужна інфраструктура: відразу дають напрокат спеціальний одяг, є хостел, де можна недорого заночувати, гід, який проведе печерами";

печера атлантида

  • "Також – замки Поділля і Хмельниччини. У нас їх декілька десятків різного ступеня збереженості – починаючи від таких "мастодонтів" як Кам'янець-Подільська і Меджибізька фортеці, і закінчуючи руїнами";
  • "Малієвецький музей – палац Орловських у селі Маліївці, водоспад з гротами. На Малієвщині півтора десятка більших або менших водоспадів - з них популярний Малієвецький і Бурбун".

бурбун 1

 

2ogoloshenya