Результат пошуку зображень за запитом "прокуратура"

Заходами представницького характеру органи прокуратури області продовжують активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою встановлено, що наказами Головного управління Держземагенства в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянину для ведення фермерського господарства 927 га землі, розташованої за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району.

Виявилось, що при прийнятті таких рішень посадовці формально підійшли до вирішення заяв громадянина, не пересвідчились у волевиявленні заявника створити фермерське господарство та його спроможності вести діяльність такого виду – виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатись її переробкою та реалізацією, а також у наявності необхідної техніки та інших засобів обробітку великих площ земель.

Крім того, всупереч вимогам Закону України «Про фермерське господарство» спірні землі вартістю понад 30 млн. грн. розташовані не єдиним масивом та знаходяться на значній відстані одна від одної.

Дійсний намір землекористувача спрямовувався не на ведення фермерського господарства, а на штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду без проведення земельних торгів.

«У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказані накази Головного управління Держземагенства в області незаконними та скасувати їх, а також визнати недійсними договори оренди землі», - повідомив заступник керівника Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Олександр Гончар.

Під час судового розгляду відповідачем добровільно достроково розірвано частину договорів оренди та суборенди землі загальною площею 792 га вартістю понад 28 млн. грн.

В подальшому, під час судового розгляду справи, прокурором доведено обґрунтованість решти позовних вимог та судом визнано незаконними і скасовано накази Головного управління Держземагенства в області, визнано недійсними договори оренди та суборенди земельних ділянок площею 135 га вартістю понад 4 млн. грн.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

2ogoloshenya