Боєць п’ятої роти другого батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади Едуард Слободян вважався зниклим безвісти після бою, що стався 5 вересня 2014 року біля села Цвітні Піски на трасі Щастя - Металіст у Луганській області.

Про це пише «Є».

Спершу у засідку російський найманців потрапила група «Айдар». Рятувати товаришів виїхали десантники п’ятої роти 80-ї бригади, яких терористи також почали обстрілювати. Сили ворога переважали, тож десантники із боєм проривалися із засідки. Загалом, у тому бою «Айдар» та 80-та бригада втратили понад 40 бійців.

«На своєму БТР я вивіз тіла п’ятьох загиблих, – розповів «Експрес-онлайн» Ігор Бездух, заступник голови ГО «Союз ветеранів десанту», тоді командир БТР №125. – Едуард Слободян був кулеметником на БТР №129, який підбили і він з’їхав із дороги в лісопосадку. Хлопці, які були на цій машині, до останнього вели бій. На відео, яке потім виставили в мережу російські найманці, видно БТР, що горить, а на крики: «Укропи здавайтесь!» відповідає кулемет. Тіла загиблих вдалося вивезти і поховати на кладовищі в Старобельську. Вони були в жахливому стані, тож ідентифікувати бійців довелося за ДНК. Троє з нашої роти досі вважаються безвісти зниклими. Едуарда ідентифікували більш, ніж через три з половиною роки. Експертизу проводили у Дніпрі. А для поховання тіло доставлять на батьківщину бійця – у село Гринчук Кам’янець-Подільського району Хмельницької області».

Едуард Слободян народився 29 травня 1986 року. Він, захищаючи Україну, загинув у 28-річному віці. Коли Героя, якого вважали зниклим безвісти, поховають – поки що невідомо. Як написав на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Кам'янця-Подільського Михайло Сімашкевич, Едуарда Слободяна поховають у Кам'янці на алеї Слави. Дату та час поки не визначили.

2ogoloshenya