28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Вчора "Укртрансгаз" повідомив, що через дії російської сторони тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську газотранспортну систему впав до найменшого значення цього року.

У зв’язку із цим НАК «Нафтогаз України» на своїй сторінці у Facebook закликав простих українців споживачів природнього газу, а також підприємства зменшити обсяги використання газу. Поряд із цим міністерство енергетики та вугільної промисловості у межах економії споживання газу в Україні рекомендувало дитсадкам, школам і вишам зупинити роботу до 6 березня включно.

"Починаючи від сьогодні рекомендували зупинити роботу дошкільних навчальних закладів, шкіл і вищих навчальних закладів до 6 березня включно", – заявив міністр Ігор Насалик, оскільки на сьогоднішній день є дисбаланс споживання газу на 15–20 млн м³ на добу.

Сьогодні, 2 березня, у зв’язку із непростою ситуацією, яка склалася в українській енергетиці, відбулося екстрене засідання виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, на якому генеральний директор КП «Міськтеплоенергія» Валерій Гордійчук розповів про ситуацію з енергозабезпеченням в місті.

Він зазначив, що підприємством вже на 30% було зменшено кількість споживання природнього газу на котельнях міста.

Також Валерій Григорович повідомив, що станом на 2 березня температурний режим в домівках кам’янчан відповідає мінімальним допустимими нормам.

Рішенням виконавчого комітету було прийнято рішення дослухатися до рекомендації міністерства енергетики та вугільної промисловості й призупинити навчальний процес в дитячих садках та школах міста до 7 березня включно.

На період вимушених канікул буде працювати тільки один дитячий садок № 17, що знаходиться в Старому місті, оскільки тільки він працює завдяки твердопаливній котельні.

Шановні кам’янчани, не дивлячись на непросту ситуацію яка склалася в енергетичній системі держави не слід впадати в паніку. Як зазначається на сторінці НАК «Нафтогаз України» у Facebook слід протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди.

«У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався», - йдеться в повідомленні.

Для кам’янчан, які не можуть залишити дітей вдома протягом 5-8 березня нагадуємо, що буде працювати тільки один дитячий садок № 17, який знаходиться в Старому місті. При потребі телефонуйте на гарячу лінію 15-05.

2ogoloshenya