Поїхала за кордон і не спілкується: житель Хмельниччини хотів позбавити ексдружину батьківських прав

Після розлучення батьків донька залишилась із татом, а матір поїхала у Польщу.

Тато дівчинки наполягав, що жінка не виконує обов’язки, тож хотів позбавити її батьківських обов’язків. Однак суд констатував: перебування матері за кордоном не свідчить про невиконання батьківських обов'язків.

Деталі справи повідомили у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

За їх інформацією, батьки малолітньої дівчинки розлучилися торік. Вона залишилася проживати з батьком, а мати поїхала працювати до Польщі й платить на її утримання аліменти.

Через кілька місяців після розірвання шлюбу батько подав до суду позов про позбавлення матері батьківських прав.

“За його словами, вона зрідка цікавиться життям дитини, станом її здоров`я та успіхами у школі, спілкування між ними майже припинилося, вихованням і розвитком доньки займається виключно він”, – навели аргументи чоловіка у ХАС.

Хмельницький міськрайонний суд у позові відмовив. Зазначив, позбавлення батьківських прав – це крайній захід впливу на тих, хто не виконує батьківських обов’язків, і у цій справі воно не відповідає інтересам дитини.

Чоловік оскаржив рішення до апеляційного суду. Заявив, що суд безпідставно погодився з висновком органу опіки та піклування про недоцільність позбавлення колишньої дружини батьківських прав і не врахував її заяву про визнання позову.

Колегія суддів відхилила апеляційну скаргу та підтвердила законність рішення місцевого суду.

“У цій справі немає доказів, які б підтверджували, що мати свідомо нехтує своїми обов`язками й не хоче змінюватися на краще, тому суд обґрунтовано дійшов висновку про недоведеність підстав для позбавлення батьківських прав”, – звернула увагу колегія суддів ХАС.

Апеляційний суд зазначив, що стягнення з матері аліментів – це не доказ свідомого ухилення від виконання батьківських обов`язків, а один зі способів захисту прав дитини на належне матеріальне забезпечення. А заява матері про визнання позову про позбавлення її батьківських прав не може слугувати підставою для задоволення позову.

“Позбавлення матері батьківських прав не змінить життя дитини на краще. А саме лише перебування відповідачки за кордоном не свідчить про невиконання нею своїх батьківських обов`язків”, – констатував апеляційний суд.

2ogoloshenya