25 000 доларів за непридатність до військової служби: на Хмельниччині поліція затримала організатора схеми

Окрім цього, він обіцяв допомогти з інформацією щодо «безпечних місць» перетину кордону. Ділка затримали правоохоронці та оголосили про підозру. Йому загрожує до 9 років ув’язнення. 

Про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

До оперативників управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області Нацполіції надійшла інформація, що житель області за гроші допомагає чоловікам мобілізаційного віку уникнути військової служби та з нелегальним перетином кордону. Ця інформація підтвердилася і слідчі слідчого управління обласної поліції розпочали досудове розслідування.

Під час слідства поліцейські встановили, що 19-річний хлопець для пошуку осіб, охочих  отримати протиправні послуги, розміщував повідомлення у месенджері. 

Так, одному з клієнтів фігурант обіцяв допомогти з визнанням його непридатним до військової служби, оскільки має знайомих серед службовців ТЦК та СП. Також обіцяв допомогу з перетином кордону у вигляді консультації щодо найкращого для цього місця та потрібних речей. Такий набір послуг коштував 25 000 доларів.

Поліцейські спільно з обласним управлінням СБУ затримали чоловіка у порядку ст. 208 Кримінального  процесуального кодексу України під час отримання 15 000 доларів як частини оплати за обіцяні послуги.

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури затриманому слідчі повідомили про підозру за  ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Проводяться заходи для встановлення повного кола осіб, причетних до злочинного бізнесу.

Максимальне покарання, що може загрожувати підозрюваному, позбавленні волі строком до дев’яти років з конфіскацією майна.

2ogoloshenya