Експосадовця Держземагентства з Хмельниччини за хабар увʼязнили на 5 років

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області визнав колишнього чиновника винним в одержанні неправомірної вигоди в великому розмірі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 вересня.

У грудні 2014 року начальник відділу Держземагентства у Ярмолинецькому районі Хмельницької області отримав 12 тисяч доларів за сприяння в оренді 40 гектарів землі під сільське господарство. Це сталося у салоні автомобіля у внутрішньому дворі будинку поблизу адмінбудівлі Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області.

Обвинувачений обіцяв провести перевірку проектної документації, зареєструвати земельну ділянку і подати документи до головного управління. Після прийняття Головним управлінням Держземагентства у Хмельницькій області рішення щодо надання ділянки в користування на умовах оренди, обвинувачений мав підписати договір і зареєструвати його в управлінні юстиції.

Після викриття чиновник на внутрішніх поверхнях бокової кишені його штанів було виявлено нашарування спеціальної хімічної речовини, якою позначалися кошти.

У показаннях обвинувачений не заперечував, що узяв гроші. Але переконував суд, шо кошти брав не для себе, а на прохання заявника і для передачі особам, які не працювали в ГУ Держземагенства в Хмельницькій області, але могли вплинути на працівників цієї установи. Він узяв гроші, а потім нібито передумав і хотів їх повернути. Однак суд визнав такі пояснення неправдивими, адже вони повністю спростовуються іншими доказами.

Матеріалами НСРД підтверджується отримання обвинуваченим неправомірної вигоди, на записі чутно, як він каже співрозмовнику передати йому кошти, пояснює, що він зараз віддає, підписує, реєструє документи, але в юстиції до кінця року зареєструвати вже не встигне.

Доводи захисту шодо провокації суд відхилив як голослівні.

Водночас чиновник громадянину не погрожував, не примушував його до надання коштів. Тому ознаку вимагання хабара суд з обвинувачення виключив.

2ogoloshenya