Хмельницьких чиновників перевірятимуть на поліграфі. Чи перейме мер Кам'янця ініціативу однопартійця Симчишина?

Перевірку застосовуватимуть до працівників виконкому, комунальників та під час прийняття кадрових рішень.

Днями відбулась 33-тя позачергова сесія Хмельницької міської ради. Одним із питань, яке на ній розглядали було про проходження поліграфа чиновниками мерії, передає Всім. Хмельницький.

У ньому йдеться, що працівники виконкому, комунальних підприємств та установ міськради мають пройти перевірку на “детекторі брехні”. Відповідне положення про організацію та проведення опитування на поліграфі депутати міськради затвердили 15 вересня. Текст документу опублікували на сайті міської ради.

перевірка поліграф

У Положенні йдеться, що опитування на поліграфі проводитимуть у таких випадках:

  • під час службових розслідувань
  • для попередження та виявлення корупції та протиправних дій з боку працівників виконкому, комунальних підприємств, установ чи організацій
  • до кандидатів при прийомі на роботу.

Перевірку може ініціювати безпосередньо міський голова або керівник комунального підприємства, установи організації. Опитування проводитиметься лише в межах визначеного кола питань.

Проводити опитування на “детекторі брехні” зможе лише фахівець міської ради, який пройшов підготовку спеціалістів поліграфа та має відповідну освіту. Перед проходження поліграфу працівник повинен буде надати письмову згоду про участь в опитуванні.

Натомість висновки за результатами такого тесту матимуть лише ймовірний та орієнтувальний характер, зазначено в Положенні. Там же вказано, що результати дослідження не матимуть правових наслідків та за ними не можна буде звільнити опитуваного.

Наразі на це не витрачаються кошти, тому що це буде здійснюватися силами нашого комунального підприємства. Працівники комунального підприємства “Хмельницькінфоцентр” пройшли навчання, отримали сертифікацію. Такий спосіб використовується в багатьох спецслужбах, фінансових установах світу. Хоча, звісно, це не є істина, — прокоментував інформацію мер Хмельницького Олександр Симчишин.

2ogoloshenya