228 релігійних громад на Хмельниччині перейшли до ПЦУ за півроку війни, – ОВА

Напередодні у Хмельницькій ОВА відбувся брифінг щодо релігійної ситуації в регіоні.

Зі слів начальниці відділу аналітики та комунікацій ОВА Людмили Черевченко, із початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну в регіоні особливо активізувався процес переходу релігійних організацій до Православної церкви України.

Усього з 24 лютого 2022 року до 8 вересня цього року обласною військовою адміністрацією зареєстровано статути 257 релігійних громад УПЦ в новій редакції, з яких 228 перейшли до ПЦУ. Чотири таких статути зареєстровані впродовж минулого тижня.

“На розгляді перебувають ще 4 звернення і близько 30 релігійних громад УПЦ здійснюють підготовку відповідних документів для юридичного оформлення прийнятого рішення про перехід до ПЦУ”, – додала Черевченко.

В ОВА запевняють, що релігійна громада сама вільна вирішувати, до якого духовного центру вона належить, і має повне право змінити своє підпорядкування. А рішення про зміну конфесійної приналежності приймається на парафіяльних зборах не менш ніж 2/3 голосів, затверджується підписами членів релігійної громади.

“Загалом релігійна ситуація в регіоні стабільна і передбачувана. Конфліктні ситуації на тлі міжконфесійного протистояння відсутні”, – резюмувала Черевченко.

2ogoloshenya