Масовий мор риби у Південому Бузі підтвердили рибоохоронці: загинули майже 2 тисяч рибин

У Хмельницькому екологи і рибоохоронці підтвердили інформацію про масовий мор риби в річці Південний Буг, що в середмісті обласного центру.

Нагадаємо, 3 вересня небайдужі містяни та активісти виклали у соцмережах фото і відео із загиблою рибою.

4 вересня 2023 представники Хмельницького рибоохоронного патруля спільно з інспекторами Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, спеціалістами Держпродспоживслужби та працівниками Управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради провели обстеження ділянки р. Південний Буг у м. Хмельницький, а саме: від автомобільного мосту по вул. Кам'янецька до автомобільного мосту по вул. Трудова.

У результаті обстеження зафіксовано загибель 1861 екз. водних біоресурсів, а саме:

🔹1239 пліток,

🔹547 окунів,

🔹61 щуку,

🔹14 коропів.

" При обстеженні водного об’єкта встановлено, що водне плесо р. Південний Буг рясно вкрите зеленню (ряскою). На поверхні водойми забруднень, візуально, не виявлено. Під час обстеження, спеціалістами Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та спеціалістами Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області відібрано проби води в місцях загибелі риби для проведення лабораторних досліджень", - повідомляють у Хмельницькому рибоохоронниому патрулі.

Що стало причиною загибелі великої кількості риби наразі невідомо. Висновок про те що спричинило загибель водних біоресурсів фахівці нададуть після результатів проведення лабораторних досліджень.

2ogoloshenya