Енергосистема Хмельниччини на 66 % готова до зими: чи будуть планові відключення на Кам’янеччині

Підготовка до осіньо-зимового періоду енергосистеми області це — ремонти й обслуговування обладнання, трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів.

Окрім цього і розробка графіків погодинних відключень електроенергії, розповідає журналістам Суспільного технічний директор "Хмельницькобленерго" Олексій Філіпчук.

Підготовка до осіньо-зимового періоду — справа звична, адже вона відбувається щороку. Цьогоріч додали клопоту вкрай високі температури та негода, яка хоч і не була дуже частою, але щоразу призводила до суттєвих пошкоджень електромереж, - каже Філіпчук.

Основні зусилля енергетики направляють на проведення ремонтів електромереж. За деякими напрямками, наприклад, ремонт кабельних ліній електропередач 0,4-10 кВ виконання дорівнює 190% від плану, ремонт трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів 10 кВ — 180%.

Ремонти електромереж, необхідність в яких виникає через пошкодження внаслідок форс-мажорних обставин, технологічних порушень в електромережах через негоду або збройну агресію Росії, проводяться в терміновому порядку.

Важливим етапом є розчищення трас повітряних ліній електропередачі. І хоч, план з розчищення уже виконано на 100%, райони електромереж продовжують цю роботу, - каже Філіпчук - Згідно з нормативними документами розчищення траси повинне здійснюватися не рідше одного разу на п’ять років, але бувають ділянки, які заростають значно швидше і це може створити загрозу лініям електропередачі, особливо під час негоди.

Станом на перше серпня на Хмельниччині уже розчищено більше ніж 1700 км повітряних ліній 0,4-10 кВ та 44 км повітряних ліній 35-110 кВ.

Так, окрім ремонтів та розчищення трас, важливою складовою є формування аварійного запасу по Товариству, підготовка виробничих та оперативно-виїзних бригад, їх забезпечення всіма необхідними захисними засобами та обладнанням. Ці завдання у нас успішно виконуються.

Наразі готові до здійснення аварійно-відновлювальних робіт 120 бригад в межах всієї області. Це, до речі, понад 500 фахівців.

В загальному, станом на 01.08.2023 року виконано 66% заходів, передбачених відповідними планами. Роботи тривають, - додають в обленерго.

Чи будуть взимку відключення на Хмельниччині?

За інформацією Хмельницькобленерго, це залежить від багатьох факторів, в тому числі й від дій РФ.

Підготовка до осінньо-зимового періоду передбачає розробку та погодження (в установленому порядку) графіків обмежень електроспоживання та відключення споживачів електричної енергії, в тому числі Графіків погодинних відключень (ГПВ).

Ці графіки завжди щорічно переглядалися, але, зважаючи на повномасштабну війну, ми звертаємо на них особливу увагу, - каже Олексій Філіпчук - Хочу наголосити, що як тільки процес формування та погодження ГПВ завершиться, вони будуть оприлюднені на офіційному сайті Хмельницькобленерго. Наразі ж можу лише повідомити, що ГПВ будуть містити шість черг, оскільки така вимога була запроваджена в кінці 2022 року відповідним регламентом.

Споживачам варто зареєструватися в "Особистому кабінеті споживача електричної енергії" та внести свій номер телефону, поштову скриньку в розділ "Комунікації". Тоді можна в чат-ботах переглядати чергу відключення, дізнаватися про відключення — ідентифікація споживача здійснюється за вказаним номером телефону.

2ogoloshenya