Герої не вмирають! Нацгвардійці у Хмельницькому вшанували полеглих побратимів у День пам’яті захисників України

29 серпня –  День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо та вшановуємо тих, хто віддав життя за  Україну, її державність та незалежність. Але це особливий день, нагода для всього суспільства разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності, - кажуть в пресслужбі Нацгвардії.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році, саме 29 серпня. З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Хмельницькі нацгвардійці сьогодні вшанували полеглих побратимів покладанням квітів до стели пам’яті та меморіалу загиблим за волю України Героям, а також  - до меморіальних дощок на честь загиблих в бою хмельничан-військовослужбовців Нацгвардії України.

«Згадуючи героїчний супротив полеглих побратимів, їхню жертовність в ім’я майбутнього вільної України, правди і справедливості, ми пам’ятаємо також і про те, яким тернистим та складним є шлях нашого народу до омріяної свободи, скільки поколінь борців за волю полягли в  боях,  — зазначив нацгвардієць Олександр.  —  Українці — сильна нація, загартована кількасотлітньою боротьбою. Пам’ять про наше героїчне далеке й близьке минуле є важливим елементом національної свідомості, бо вона об’єднує і мобілізує українців. Тож пам’ятаймо про наших полеглих Героїв, які допомагають нам тримати прапор свободи! Пам’ять про них назавжди в наших серцях!»

2ogoloshenya