У Хмельницькому відкрилася фотовиставка “Історії з окупованого Криму”

Сьогодні, напередодні річниці незаконної анексії росією Кримського півострова, у приміщенні ТРЦ WoodMall відкрилася фотовиставка “Історії з окупованого Криму”.

Про це інформує Хмельницька ОВА.

На ній представлені 22 фотороботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які після незаконної анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів та проукраїнських активістів.

Під час пресконференції спікери заходу: голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник та репортерка, одна із авторок виставки Альона Савчук розповіли про ідею створення виставки, переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а також про актуальну ситуацію в Криму.

Начальник ОВА Сергій Гамалій наголосив, що такі фотовиставки є вкрай важливими, оскільки вони показують істинне обличчя окупанта і розповідають глядачеві правдиві історії.

“Сьогодні весь світ побачив, що коли орки тимчасово захоплюють будь-яке українське місто, перше, що вони роблять – намагаються змінити історію: завозять російські підручники, пропагують брехливу історію щодо створення нашої держави. Тому історія дуже важлива і кожен, хто про неї розповідає та висвітлює правду є героєм та заслуговує на визнання”, – сказав очільник області.

Варто відмітити, що Хмельницький став першим містом, де фотовиставка “Історії з окупованого Криму” була презентована широкому загалу українських глядачів.

Переглянути світлини можна буде у приміщенні ТРЦ WoodMall ще протягом 10 днів. Далі фотовиставка помандрує до Кропивницького, Чернівців, Одеси, Луцька та Львова.

Фотовиставка створена Центром прав людини ZMINA у співпраці із Представництвом Президента України в АР Крим.

2ogoloshenya