Вчора на Хмельниччині вперше була виконана родинна трансплантація нирки (ФОТО)

У Хмельницькій обласній лікарні вперше провели унікальну складну операцію – родинну трансплантацію нирки. Донором для 39-річного пацієнта, який перебував на гемодіалізі, став батько. Пересадка відбулася вчора, 29 листопада.

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

“Це, безперечно, успіх, але маємо розуміти, що він не з’явився бозна-звідки, а викристалізувався зі щоденної копіткої праці, саморозвитку й постійного удосконалення майстерності наших медиків”, – зауважив керівник ОВА.

За його словами, виконання цієї складної операції стало можливим завдяки підтримці та безпосередній участі фахівців Першого територіального медичного об’єднання Львова (директор – О.Самчук) під керівництвом завідувача центру трансплантації М.Овечка та участі лікарів О.Голуб, В.Дятел, Р.Гайдук, а також активному сприянню директора Хмельницької обллкарні Я.Цуглевича та заступника директора з хірургічної роботи В.Монастирського.

Організацією та проведенням пересадки нирки займалися завідувач відділенням урології О.Підмурняк, завідувач ВАІТ К.Карнаух, трансплант-координатор Л.Суходоля, операційні сестри Н.Никитина, І.Данілкова, лікарі анестезіологи ВАІТ, лікарі урологи та медичні сестри урологічного відділення.

“Наразі пацієнт почувається добре, а тому зичимо йому якнайшвидшого видужання! А всім медикам, дотичним до виконання цієї складної операції, моя щира подяка та шанування! Такі новини в теперішній час – на вагу золота”, – додав Сергій Гамалій.

2ogoloshenya