Серед звільнених полонених є «азовець» з Хмельницького

У середу Україна повернула з полону рф 215 українських захисників і захисниць. російській стороні повернули зрадника України Віктора Медведчука та ще 55 військових рф.

124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського складу. Серед звільнених — військовослужбовці ВМС ЗС України, Сухопутних військ ЗСУ, ТрО ЗСУ, НГУ,  Держприкордонслужби, Нацполіції, СБУ, Держмитслужби та Державної спецслужби транспорту, а також двоє цивільних.

Цей обмін є найбільшим з 24 лютого. На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування.

Брифінг в Офісі президента з питань звільнення військовополонених

Серед звільнених полонених є й «азовець» Богдан Годованюк з Хмельницького.

Журналісти Суспільного поспілкувалися з його дружиною – Надією Годованюк.

«Майже пів на дев’яту вечора телефонний дзвінок з невідомого номера: “Привіт, це я”. Я розумію, що це мій чоловік. І я кажу: “Як ти? Ти звідки? Ти де?”. Каже: “Я в Україні”. Я кажу: “Як в Україні? Ти що, смієшся!?”. Я насправді не повірила. Він каже, що ні, я серйозно. Кажу: “Що обміняли?”. Він каже: “Так, от сидимо в автобусах”. Він ще не знав, де вони. Каже, от буквально тільки обмін відбувся. То запитав, як ми. Сказав, що все добре. Сказав, що дуже радий, дуже щасливий. Каже, передавай всім вітання, скажи, бо тут дуже велика черга на телефон», – розповіла Надія Годованюк.

Дівчина додає, зараз бійців оглядають медики. Попереду на них чекає реабілітація. Свого чоловіка вона називає справжнім патріотом і чекає на скорішу зустріч із ним.

«Мій чоловік став служити з 2014 року, у 2015 році вступив до полку “Азов”, відтоді він безперервно там. Він у перших рядах поїхав до Києва захищати Україну, потім поїхав на схід. Він не міг сидіти вдома, коли в країну прийшов ворог. Крайній і перший дзвінок від 20 травня, після його евакуації був 13 липня. Він мені зателефонував, сказав, що він живий, здоровий, знаходиться в Донецьку, в прокуратурі. Його переведуть в СІЗО, і він там буде чекати суд. Йому тоді інкримінували участь у терористичній організації. Від того часу по вчорашній день я про нього нічого не чула”, – говорить Надія.

2ogoloshenya