До кінця жовтня Україна буде забезпечена препаратом, який ефективно лікує COVID-19, - Степанов

МОЗ планує до кінця жовтня забезпечити поставку в країну препарату “Ремдесивір”, який показав високу ефективність у лікуванні коронавірусної хвороби.

 

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, перебуваючи з візитом на Хмельниччині 2 жовтня.

Нагадаємо, що на початку вересня цього року Кабінет міністрів України виділив кошти на придбання лікарського препарату “Ремдесивір”, який включений до національного протоколу лікування COVID-19.

Довідка: “Ремдесивір” розробили для лікування лихоманки Ебола. І хоч у боротьбі із цим захворюванням ліки показали не дуже хороші результати, зараз цей препарат вважають перспективним у лікуванні COVID-19. “Ремдесивір” розробила американська компанія Gilead Sciences. Ці ліки допомагають хворим пережити гостру фазу інфекції, знімаючи лихоманку. Попередні дослідження із участю 1000 людей показали, що “Ремдесивір” може прискорити одужання від коронавірусу та навіть знизити смертність. Раніше у Gilead Sciences озвучили ціну для препарату – 320 доларів за курс для генеричних версій. Проте Україна зможе закупити його у шість разів дешевше, адже наша країна входить до даних ліцензій на генеричний “Ремдесивір”.

Очікується, що уже найближчим часом препарат надійде у вітчизняні лікарні. Крім цього, міністр наголосив на необхідності дотримання встановленого МОЗом алгоритму госпіталізації хворих на COVID-19.

 

Джерело: Поділляnews

2ogoloshenya