В Україні зростає кількість хворих на грип і ГРВІ. Впродовж 5-11 лютого захворіло 258 036 людей, із них 70% - діти.

Двоє дітей померло: 5-місячний хлопчик з Львівської області і 7-річна дівчинка з Києва. Інтенсивний показник захворюваності становить 665,2 на 100 тисяч населення, що перевищує епідемічний поріг по Україні на 16,8%.

Епідемічний поріг перевищено у п’яти областях: Вінницькій, Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій. Досліджено 272 зразки матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ: в 101 випадку визначено вірусу грипу типу В, в чотирьох випадках – типу А.

Минулого тижня зафіксовано два смертельні випадки - померло двоє дітей. Як повідомила керівник Центру грипу Оксана Артемчук, жертвою грипу типу В стала 7-річна дівчинка, яка навчалася в одній із шкіл столиці. На погане самопочуття дитина скаржилася ще 1 лютого, а батьки звернулися по медичну допомогу лише 6 лютого. У цей же день дівчинка померла в одній із лікарень Києва. Другий трагічний випадок стався на Львівщині у Яворівському районі: від риновірусної інфекції помер 5-місячний хлопчик. Батьки пізно звернулися по допомогу до медиків, тому врятувати немовля не вдалося.

За даними спільного бюлетеню ВООЗ та Європейського Центру по контролю за хворобами у всіх країнах Європейського союзу, що межують з Україною, відмічається середня інтенсивність активності грипу (інтенсивний показник перевищив епідпоріг в цих країнах до 25 %). Локальне географічне поширення грипу зареєстровано в Румунії, регіональне – в Словаччині, широке – в Польщі та Угорщині. Виявлялися віруси грипу обох типів – А та В, з переважанням вірусу грипу типу В.

МОЗ закликає не займатися самолікуванням і при перших симптомах грипу та ГРВІ звертатися до лікаря. Захиститися від грипу можна і за допомогою вакцинації.

З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу в Україні зробили 181 081 людина.

Джерело

2ogoloshenya