Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Україна покарає Росію через екологічну катастрофу в Криму

Проти Росії українська сторона подасть позов через загрозу екологічної катастрофи в анексованому Криму.

Про це заявив член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, перший заступник глави фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук.

"Хочу підкреслити, що всі дії російської влади в Криму - незаконні, вони суперечать нормам міжнародного права. Зокрема, видобуток піску з дамби Нижньо-Чурбашского хвостосховища, де зберігаються отруйні відходи - не просто незаконний, це веде до гуманітарної та екологічної катастрофи. Тому у нас є прокуратура Криму, яка фіксує всі факти порушення законодавства та злочинної діяльності окупаційної влади в Криму", - заявив він.

За його словами, спільно з волонтерськими організаціями він фіксує випадки незаконних дій російської влади в Криму, в тому числі контрабанду соди, металобрухту тощо.

"Упевнений, що факт вибірки піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі стане ще одним предметом для судового позову України проти Росії. Ми будемо вимагати компенсацій за завдану екологічну і гуманітарний шкоду. Можу сказати одне: скільки б вони (влада РФ - Ред.) не розкидали камені, їм все одно доведеться їх збирати. Час такий обов'язково настане", -додав нардеп.

В анексованому Криму окупаційна влада видобуває пісок з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи. Це загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря, інформує прес-служба МВОТ (Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб).

Джерело

2ogoloshenya