Результат пошуку зображень за запитом "Нові правила: які товари можна ввозити в Україну з-за кордону. Перелік, обсяги"

Щоб під час повернення в Україну на кордоні не виникало проблем, нагадуємо перелік предметів та умови їхнього ввезення на територію нашої держави.

Можна ввозити без сплати мита:

 • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби;
 • одяг, білизну, взуття, що мають особистий характер;
 • фотоапарат, відеокамеру та аксесуари до них;
 • магнітофон, телефон, диктофон, ПК та аксесуари до них;
 • бінокль;
 • дорогоцінні прикраси зі слідами використання;
 • інвалідну і дитячу коляски;
 • спортивне обладнання;
 • переносні музичні інструменти;
 • два комп’ютери і три флеш-карти, телевізор, калькулятор;
 • 0,5 літри туалетної води та/або 100 грамів парфумів.

Готівкові гроші

В Україну можна ввозити гроші на суму до €10 тис. (приблизно 345 тис. гривень) без письмового декларування. Згідно з новими правилами, якщо ця сума становитиме більше, ніж 10 тисяч євро, її потрібно задекларувати у повному обсязі.

Алкоголь та тютюнові вироби

Повнолітні особи можуть ввозити в Україну алкогольні та тютюнові вироби без сплати мита, але тільки в обмеженій кількості:

200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;

5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Продукти харчування

В Україну без сплати мита можна ввозити харчові продукти на загальну суму, яка не перевищує 200 євро (близько 7 тисяч гривень), у таких обсягах:

товар в упаковці виробника – у кількості не більше, ніж одна упаковка, або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу («Мілка Орео» та «Мілка Карамель» – це різні найменування);

без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу.

Лікарські засоби

Можна ввозити без мита не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів. Якщо ж ви отримали курс лікування і вам потрібно більше препаратів, ви повинні показати рецепт. Рецепт видається на ваше ім’я і повинен бути завірений печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров’я. Тоді препаратів можна ввести стільки, скільки вказано у рецепті.

Якщо потрібно ввезти психотропні або наркотичні засоби у медичних цілях, потрібен дозвіл Міністерства охорони здоров’я.

Домашні улюбленці

Якщо ви хочете подорожувати з домашньою тваринкою, необхідно мати ветеринарний паспорт та ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, видане не пізніше, ніж за 72 години до моменту перетину кордону.

Цінні речі

Твори мистецтва та рідкісні книги, які мають культурну та історичну цінність, підлягають обов’язковому декларуванню та потребують наявності дозвільних документів, виданих уповноваженими територіальними органами.

Зброя та засоби самозахисту

Для ввезення на територію України вибухових матеріалів, вогнепальної і холодної зброї, а також засобів самозахисту, наприклад, газових балончиків, необхідно дозвіл МВС України.

З 1 січня в силу вступив новий Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Нововведення стосується тих, хто їздить до сусідніх країн на закупи. Раніше без сплати мита можна було перевезти через кордон товару не більше, ніж на 500 євро. Тепер це можливо лише за одночасного виконання таких умов:

 • якщо особа перебувала за межами України довше, ніж 24 години
 • якщо особа не перетинала український кордон більше, аніж один раз за останні 72 години.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, ви можете безкоштовно ввести на територію України товари не більше, ніж на 50 євро, і вагою не більше 50 кілограмів.

Джерело                                                  

2ogoloshenya