Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Результат пошуку зображень за запитом "Сьогодні Тетянин день: історія, прикмети і заборони"

Тетянин день - свято, яке походить від вшанування римської мучениці Тетяни, зарахованої православною церквою до лику святих.

Її замучили за вірність християнству у ІІІ столітті. Вважається покровителькою всіх жінок і студентів. День називають ще Тетяна Водохресна, Бабин кут, День студентства.

Якщо в цей день світанок сонячний - буде рання весна і швидкий приліт птахів. За вікном снігопад - літо буде дощовим.

Якщо морозно і сонячно - урожай буде багатим. Теплий південний вітер і завірюха обіцяють поганий урожай.

У цей день жінки виявлялося особливу повагу до Бабиного кута - це місце у печі, де стояло все домашнє начиння. Саме там господині проводили більшу частину свого часу.

Щоб відігнати морози і прискорити прихід весни господині пекли коровай або хлібину в формі Сонця. Ще теплим відламували по шматку і роздавали кожному члену сім'ї. Ті, отримували тепло, світло, силу і здоров'я від весняного сонечка.

Раніше в Тетянин день дівчата ходили на річку вибивати пил із доріжок. В сучасному світі ця традиція дещо трансформувалась - досить зробити генеральне прибирання.

У Тетянин день "вабили" женихів. В цей день біля входу стелили коврик. Хто із хлопців витре об нього ноги, буде частим гостем у будинку.

Вважається, що 25 січня - сприятливий день для загадування бажань. Раніше піднімалися на найвищу гору, ставали до сонця обличчям і загадували бажання. Ще можна описати своє бажання на аркуші паперу, скласти його в банку, насипати пшеницю та інші крупи, залишивши до здійснення. Як тільки збудеться, можна розкривати баночку і діставати бажання.

Студенти традиційно закликають Шару: потрібно вийти на балкон або відкрити вікно і голосно закричати "Шара прийди". Якщо у відповідь хтось крикне "вже в дорозі", то навчальний рік буде легким.

Тетянам дарують подарунки. Вважається, що їм приносять удачу речі багряного, червоного, коричневого і жовтого кольорів. Саме таких тонів дарують гаманець, сумку, шарф або якусь прикрасу. Дзеркало, прикрасу з перлів або годинник дарувати Тетяні не варто.

Тетянин день має свої заборони:

- Ні в якому разі не можна сваритися і з'ясовувати відносини, особливо в сімейному колі.

- Не можна перебувати в неприбраному будинку.

- Ні в якому разі не можна відмовляти в допомозі тому, хто її попросить.

Привітання

У Тетянин день тобі бажаю

Сміху, щастя і добра,

Щоб здоровою була.

Хочу удачі побажати,

Свою любов оберігати,

Щоб щастя в серці поселилось,

І все хороше враз здійснилось.

Джерело

2ogoloshenya