Результат пошуку зображень за запитом "Туреччина стягує війська до кордону з Сирією"

Збройні сили Туреччини, у четвер, 18 січня, почали стягувати важку техніку на кордон з Сирією в рамках підготовки до наступу на сирійських курдів.

Фури з дев'ятьма танками прибули на кордон з різних частин ЗС Туреччини, бронетехніка стягується до кордону при дотриманні посилених заходів безпеки. Турки готуються до можливого наступу на район міста Афрін на півночі Сирії, який контролюється збройних формувань сирійських курдів (YPG).

В Анкарі наполягають, що "курдські терористи", які орудують на півдні Туреччини, нібито отримують підтримку з сирійського Афріну, і це загрожує нацбезпеці країни.

Крім того, керівництво антитерористичної коаліції по боротьбі з ІДІЛ заявило про створення "сил охорони кордону" Сирії на основі курдських формувань, що також викликало різке неприйняття з боку Анкари.

За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, у разі подальшої підтримки курдів з боку різних країн турецька армія може протягом тижня почати військову операцію на північному заході Сирії.

У свою чергу, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що у разі початку бойових дій, Анкара координуватиме перебіг операції з РФ.

"У разі можливої операції в Афріні в першу чергу необхідно чітко визначити координати об'єктів, по яких будуть наноситися удари, щоб уникнути помилок", - заявив він.

Уряд Сирії вже заявив, що буде збивати будь-які турецькі літаки, які увійдуть до повітряного простору країни.

"Ми попереджаємо турецьке керівництво, якщо вони ініціюють бойові операції в районі Афріна, це буде розглядатися як акт агресії", - цитує DW заяву МЗС Сирії.

Джерело

2ogoloshenya