Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

32-річного хмельничанина родич пригостив товстолобиком, який виловив з Південного Бугу.

Чоловік приніс рибу додому, засолив та полив її олією. Впродовж двох тижнів хмельничанин смакував товстолобиком по маленькому шматочку, а доївши усю банку, потрапив до інфекційної лікарні.

Лікуючий лікар Хмельницької інфекційної лікарні Інна Гвоздовська розповіла, що пацієнт потрапив до медзакладу з явними симптомами ботулізму.

«У хворого порушився зір, хода, рефлекс ковтання та була сухість в роті. Лише після введення сироватки від ботулізму, яку родичі хворого ледве знайшли у Львові за три тисячі гривень, вдалося вберегти чоловіка від летального випадку», - каже Інна Михайлівна.

За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, у 90% випадках особи, які заразилися паличкою ботулізму, помирають. Єдиний «рятівний круг» - це сироватка, яку можна дістати лише в приватних аптеках. МОЗ, нажаль, не забезпечує медзаклади України цим препаратом.

«Паличка ботулізму присутня у Південному Бузі. Цей випадок – доказ цьому. Попадає ця паличка у харчові продукти тільки з землею або мулом. Впіймана риба теж мала цю інфекцію, а чоловік, який засолив та залив її олією, тільки спровокував, що паличка почала розмножатися», - каже лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська

Медик каже, що якби чоловік зварив юшку з цієї риби або запік її в духовці не отруївся. «Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці – варити, смажити або тушкувати. Небезпечно зберігати продукт в безповітряному середовищі, де розмножується паличка ботулізму», - каже Валентина Валеріївна.

Джерело

2ogoloshenya