Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Андрій Купков презентував новий роман

Учора, 22 січня відомий письменник Андрій Курков презентував роман “Рух “Емаус”. Історія солідарності”.

У книзі йдеться про соціальний рух «Емаус», який виник після Другої світової у Франції. Це солідарне об’єднання людей, які через складні життєві обставини втратили дім, та тих, котрі загострено відчувають несправедливість у світі і готові взяти на себе відповідальність.

Роман складається із двох частин. У першій оповідається про того, хто започаткував «Емаус» у Європі. Друга присвячена появі цієї спільноти в Україні.

«Це в мене перша така книжка в творчому житті. Бо видання її фінансували колишні європейські бездомні - рух «Емаус». Це світова організація самопомочі бездомним, яку організував французький священик Анрі Гур'е або його щ називають абат П'єр. Половина книжки про цю спільноту, а половина про те, як «Емаус» дібрався до України», - каже Андрій Курков.

Автор розповідає, що абат П'єр з 1948 року був депутатом французького парламенту і намагався допомагати людям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Після війни таких громадян було багато, і це зовсім не алкоголіки чи наркомани, а цілі родини, які через бойові дії залишились без житла.

 «Священик мав у одному з сіл невеличкий будиночок. Запропонував його відремонтувати бездомним, які мешкали в тому ж населеному пункті. Гроші на спорудження збирав у депутатів і постійно вимагав, щоб в парламенті обговорювали соціальні проблеми, а не велику політику. За це його й недолюблювали. Два роки 18-20 людей, разом з Абатом ремонтували помешкання, в якому згодом поселились. Але то була лише крапля в морі», - зазначає письменник.

Андрій Курков розповідає, що пізніше священик почав умовляти своїх друзів зібрати кошти і побудувати ціле поселення для таких людей. Історія стала відомою на всю Європу. Згодом схожі містечка почали будувати інші люди. Добрась ідея і до України.

«Ідея створити спільноту для допомоги бездомним і людей, які потрапили в біду, виникла у львівської художниці Лесі Саноцької на початку 2000-их років. Вона не знала тоді про «Емаус». Працювала в недільній школі, де займалась з дітьми з соціально-проблемних сімей. Малечі так подобались уроки, що вони почали приводити з собою батьків. Через півроку в неї вже була група дорослих і дітей. Тоді Леся вирішила зробити для них комуну, щоб вони якось заробляли собі гроші на життя і, якщо вдасться, повертались до нормального життя», - каже Андрій Курков.

За гроші польських колег вона купила будиночок у Винниках (Львів). Згодом на цьому місці з’явилось 2 будівлі, одна з яких стала майстернею з ремонту меблів, де працювали безхатьки. Окрім того, Леся навчала цих людей малювати на старому посуді. Вироби продавали і таким чином заробляли на прожиття.

Зараз у самому Львові є кілька схожих організацій. У новому романі “Рух “Емаус”. Історія солідарності” є реальні герої із цих спільнот, з якими особисто знайомий автор. Над книгою Курков працював понад рік, і це перша в його житті украї\номовна робота. До цього автор писав тільки російською.

Джерело

2ogoloshenya