Починаючи із 15 червня, після закінчення нерестового періоду, дно річки Південний Буг розчищатиме нещодавно придбаний за кошти Вінницької обласної ради земснаряд, який є вдвічі потужнішим за той, що область придбала минулого року.

Демонстрація техніки – землесосного снаряду НСС 800/400 з фрезою – відбулась вчора , 19 квітня, на набережній Південного Бугу біля Староміського мосту, повідомляє Вечірній Кам'янець з посиланням на Вежа.

Земсняряд – плавуча машина, призначена для відокремлення грунту, пуску, мулу від дна водойми, підйому їх над рівнем води та транспортування до місця призначення.

 

Земснаряд виготовила херсонська компанія “ВВВ-Спецтехніка” (співпрацює з 17 країнами світу), а на підставі тендерної процедури відкритих торгів техніку за кошти з обласного бюджету придбала комунальна організація “Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву”. Машиною, яка розчищатиме річку передусім на території Вінниці, керуватиме спеціально навчений екіпаж з трьох осіб. Вага земснаряду – 14 тонн, він може працювати на глибині до 14 метрів, потужність основного двигуна – 210 кВт.

Машина здатна “проганяти” 40 метрів кубічних мулу, грунту, піску за годину (продуктивність по пульпі – 800 метрів кубічних за годину). У вартість земснаряду (5 мільйонів 950 тисяч гривень) також входить вартість спеціальної автівки, яка перевозитиме команду, яка обслуговує земснаряд та зокрема підвозитиме паливо.

 

Поки що фахівці тестуватимуть машину, після пуско-налагоджувальних робіт, орієнтовно 22-23 квітня, земснаряд планують спустити на воду в районі “водоканалу” та направити в сторону Стрижавки. Повний запуск техніки заплановано 15 червня, коли завершиться період нересту. Також перед спуском техніки на воду будуть очікувати представників заводу-виробника, за участю яких має відбутися спуск. Цьогоріч земснарядом планують розчистити Південний Буг в межах Вінниці (понад 9 кілометрів) та зокрема в Стрижавці (майже 8 кілометрів). Передусім увагу приділятимуть прибережно-захисним смугам, місцям водозабору та пляжам.

Земснаряд придбали в березні 2019 року за 5 мільйонів 950 тисяч гривень (кошти з обласного бюджету), минулоріч придбали трохи менш потужний земснаряд, який розчищатиме невеличкі ріки, ще один був придбаний за кошти міського бюджету. Таким чином на території області вже є три земснаряди.