Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливої державної зради та інших злочинів посадових осіб Державного бюро розслідування.

Про це Громадському повідомили в прес-службі НАБУ.

Детективи НАБУ внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактами можливого вчинення кримінальних злочинів, передбачених ст. 111 (Державна зрада), ч. 3 ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 256 (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності), ч. 3 ст. 382 (Невиконання судового рішення) Кримінального кодексу.

Розслідування розпочали 29 березня відповідно до рішення Солом’янського районного суду Києва, а 1 квітня провадження направили до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для визначення підслідності. У НАБУ зазначили, що усі зазначені злочини, за винятком ст. 364, не відносяться до підслідності бюро.

У САП визначили, що розслідуванням можливих злочинів займатиметься Служба безпеки України.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань, на запуск якого пішло близько року, розпочало роботу 27 листопада 2018 року.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Джерело.