У понеділок, 11 березня, у посольстві України у Польщі обговорили випадки прояву ксенофобії відносно українських таксистів.

Як повідомили в українському диппредставництві, у Варшаві почастішали випадки агресії поляків проти українців, скоєних на національному ґрунті.

Один з останніх випадків – побиття у Варшаві водія Uber - громадянина України. Кілька місцевих мешканців побили його за те, що він українець.

У посольстві заявили, що ця ситуація перебуває на особливому контролі консульського відділу. Українські дипломати направили лист до Бюро уповноваженого Польщі з прав людини та комісаріату поліції з проханням про неупереджене та справедливе розслідування.

"Вважаємо, що будь які прояви дискримінації за національно-культурними ознаками є неприпустимі", - йдеться в заяві.

33-річний українець Роман Куликов, який працює водієм Uber у Польщі, постраждав у результаті нападу з боку пасажирів – трьох польських хлопців і трьох дівчат. Формальною причиною конфлікту стало увімкнення української FM-станцію в автомобілі.

"Вони мене били не за музику, а за те, що я українець. Мене обзивали різними лайливими словами і кричали, щоб я повертався у свою Україну",- заявив він.

За словами Куликова, його повалили на землю і били упродовж кількох хвилин. Перехожі спостерігали за інцидентом, однак ніхто з них не викликав поліцію.

Джерело.