Закарпатський журналіст отримав офіційну відповідь від Словаччини.

Як зазначив на свої Facebook сторінці Віталій Глагола, у зв'язку із зверненнями, що на пункті пропуску Ужгород-Vysne Nemecke словацькі митники почали вимагати надати експортну митну декларацію 45 євро, яку можна зробити тільки у Михайлівцях він звернувся за роз'ясненням до офіційних митних органів у Братиславі, аби вони надали роз'яснення.

Як пояснили в офіційні Словаччині, митна декларація передбачена тільки, якщо громадянин купив авто у юридичної особи (фірми, або автобазару). Якщо ж ви купили авто у фізичної особи (тобто у товариша чи будь-якого громадянина ЄС) потрібно надати на пункті пропуску тільки купчу (договір купівлі-продажу).

Нижче Віталій Глагола навів переклад офіційної відповіді словацької митниці та оригінал на словацькій мові.

Вітаємо,

Я надсилаю вам свою думку та відповіді на ваші запитання:

  1. Які документи необхідно пред'явити особі при вивезенні особистих пасажирських авто з Словаччини до України?

ВІДПОВІДЬ: Експортна процедура застосовується у випадках, коли товари повинні бути переміщені з митної території Союзу до місця призначення поза митною територією Союзу. Особа зобов'язана (у разі експорту пасажирських авто - якщо мова йде про юридичну особу) у стандартній процедурі у відповідній митній службі подати митну декларацію разом з відповідними документами - рахунок-фактура, коносамент, CMR, підтвердження походження (якщо він бажає бути підтверджений CA), документ, що використовується для ідентифікації товару (наприклад, номер VIN)

У випадку експорту товарів некомерційного характеру з території ЄС, усна декларація про некомерційні товари в митному органі, відповідальному за місце виходу товарів, може бути зроблена на основі відповідних статей ДЕЛЕГІРОВАНОГО І РЕАЛІЗАЦІЇ КОМІСІЇ (ЄС). У цих випадках необхідно подати до митного органу виїзду (КПП ВИШНЄ НЄМЄЦКЕ) доказ покупки договір купівлі-продажу та документ, що ідентифікує товар (наприклад, техпаспорт).

  1. Митниця почала вимагати додаткові документи з моменту виходу відео? Якщо так, то які і чому?

Митниця не вимагає додаткових документів.

  1. Чи можна застосовувати спрощені митні процедури при експорті автомобіля? Якщо так, то як це відбувається? Якщо не чому?

Так, це можливо з дозволу ЦС. Митний кодекс Союзу спрощує митні процедури в декількох формах, у формі спрощеної декларації, внесення до записів декларанта тощо. Умови викладені в розділах 3 - 5 ОСТ (статті 166 - 187) та у відповідних положеннях делегованих та виконавчих правил.

З повагою, речниця словацької митниці Іванна Скоканова

Джерело.