9 лютого внаслідок ускладнень кору помер студент Вінницького національного медичного університету Сергій Бутенко, повідомляють на сторінці студентської ради Вінницької області у Facebook.

Бутенко помер унаслідок корової пневмонії.

"Щиро співчуваємо родині померлого... Закликаємо кожного з вас до вакцинації, адже ця страшна хвороба може застати будь-кого... Зупинимо кір разом", – ідеться в повідомленні.

23 січня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що в Україні можуть оголосити епідемію кору. 30 січня вона повідомила, що МОЗ не буде вдаватися до такого кроку.

За даними МОЗ, за четвертий тиждень 2019 року на кір в Україні захворіло 3279 осіб, що на 6% менше, ніж за третій тиждень.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що кількість хворих на кір у Європі 2018 року становить понад 82 тис. осіб, водночас найбільше хворих було в Україні – 53 тис. осіб. У 2018 році в Європі від кору загинуло 72 людини, з них 16 – на території України. У ВООЗ підкреслили, що причиною спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації. 

Джерело.