Народний артист Російської Федерації, актор та режисер Сергій Юрський помер 8 лютого у Москві. Незважаючи на те, що чоловік проживав на території Росії, в момент війни з РФ він підтримував у конфлікті Україну. Актор казав, що Україна - окрема країна, а не молодший брат Росії.

"Це інша нація – дружня, історично пов'язана з Росією, але інша. Зараз Україна – це інша країна. А кажуть про неї в такій тональності, як ночами в телевізійних передачах Мамонтова або Соловйова "хочемо – розженемо, хочемо – захистимо, а російська мова там має бути!"Хлопці – це не ваша справа", - казав Юрський про українську націю та Україну, згадує Обозреватель.

За його словами, Україна — це самостійне явище. І, звичайно, небезпечно в Харкові ці слова говорити, але я вважаю, що досить болісне відродження української мови — це благо.

Про Росію та її ставлення до України актор говорив так: "Це жахлива неввічливість, це жахливе порушення не тільки правил пристойності, але і того, що створює певний баланс у світі. Можна допомагати, можна вести переговори, можна співчувати, не погоджуватися, сперечатися, але не можна в такій тональності кричати на всю нашу гігантську країну, в якій подібне знаходить відгук. Це якийсь несподіваний і жахливий прояв національного безкультур'я".

"Відчуття жаху у мене не проходить ось вже кілька місяців, - додає актор. - Те, що відбувається, викликає у мене не тільки почуття тривоги, а жаху і мороку".

"Може бути, ці актори мучилися і скреготали зубами, що Крим їм недоступний. Може, вони просто не знали, що в Крим можна було поїхати вільно і рік тому, і два. З Кримом у мене пов'язано більше 30 років. І я ніколи не відчував себе там чужим. Чи налагодиться там життя? Тривожно говорити. Вже зараз туди не їдуть на відпочинок, а кримчани жили в більшості своїй з обслуговування туристів. А якщо говорити про саму територію... Стародавні греки могли б дати право нинішнім грекам заявити, що споконвічні землі Греції поширюються на півсвіту", - казав актор Сергій Юрський про Крим.

Джерело.