Результат пошуку зображень за запитом "МАСЛЯНИЙ ЧЕТВЕР"

Традиційно Масляна триває тиждень. Масляний четвер - "розгуляй", "розгул", "перелом", "широкий четвер".

Сьогодні починається "Широка Масляна". Якщо у понеділок, вівторок і середу ще можна було працювати, то в четвер - ні, зате дозволяється гуляти і святкувати. Влаштовуються веселі народні гуляння з розвагами: катання на санях, кулачні бої, танці, пісні, стрибки через багаття. І все супроводжується частуваннями з млинцями та варениками, сметаною і маслом.

Народні гуляння включали навіть невеликі театралізовані вистави. На вулицях зустрічалися великі групи "ряджених", в масках. Раніше роз'їжджали по знайомих і незнайомих домівках великими компаніями на санях, а в теперішній час скажімо, в Ірпені чи Бучі під Києвом можна зустріти колону автомобілів або байкерів.

На санках з'їжджали з обмерзлих гірок. Їх готували всією громадою: поливали водою, щоб вони були покриті льодом. Це було змагання — у кого в селі або на вулиці буде вища або крутіша гірка.

Цього дня починалися перші кулачні бої на Масляну, в яких були свої суворі правила. Не можна було, наприклад, бити лежачого, звідси приказка "лежачого не б'ють". Або до першої крові, пише "irpin.today".

Прикмети на Масляну:

Молоді дівчата уважно стежать за тим, яким виходить перший млинець в масляний тиждень. Якщо пристав до сковороди - заміж поки рано, легко перевернувся - можна задуматися про весілля.

Якщо у млинця рівні краї, ви можете бути впевненою в своєму виборі, а якщо краї рвані, то придивіться до свого чоловіка краще - чи точно це ваш суджений. Скільки дірочок у першого млинця, стільки діток у вас буде.

Також важливо, хто перший з'їсть приготовані млинці. Якщо чоловік - значить, в сім'ї завжди буде панувати мир і взаєморозуміння, якщо жінка - можливі недомовки і недомовленість, якщо дитина - сімейні клопоти, а якщо тварина - прибуток.

Якщо перший млинець спікся тонким - в майбутньому році все буде вдаватися вам легко. А якщо вийшов товстим - доведеться багато працювати.

Якщо ви плануєте дитину, зверніть увагу, хто спробує ваші млинці першим - чоловік чи жінка. Це ворожіння на стать майбутньої дитини.

Якщо ваші млинці швидко розберуть і з задоволенням з'їдять - вас чекає щасливий рік.

12 лютого розпочався Масляний тиждень. Свято сягає корінням у язичництво. Пращури у ці дні прощалися з зимою та зустрічали весну. Масляна завершиться 18 лютого. На свята прийнято всі сім днів гуляти, співати пісні, готувати млинці і ходити в гості.

Під час гулянь влаштовують змагання та конкурси. Вони часто символізують прихід весни та прощання з зимою.

У давнину чоловіки робили зі снігу гірку та поливали її водою. Із цієї гірки скочувались на санчатах, мішках, коритах та віниках. Майстрували з дощок мішені та кидали в них сніжки на влучність. Переможці отримували млинці, пиріжки та цукерки.

Джерело

https://t.me/vkkpinfo