Верховна Рада України, змінила порядок речового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до прийнятого 01 липня, Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців", повноваження щодо встановлення норм та термінів речового забезпечення передаються від Кабінету Міністрів до Міністерства оборони та інших відомств, які мають у підпорядкуванні військові формування, що значно спрощує та прискорює ці процеси.

В тому числі внесенні зміни до статті 7 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", щодо визначення поняття військової форми одягу та знаків розрізнення, порядку їх розробки та затвердження:

Військова форма одягу – комплект одноманітних за конструкцією та регламентованих за зовнішнім виглядом предметів одягу, взуття та окремих видів спорядження, встановлений для військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань.

Знаки розрізнення військовослужбовців – знаки (погони, нарукавні та нагрудні знаки, знаки на спину; знаки на головних уборах, зокрема кокарди, емблеми, орнаменти; гаптування; канти і лампаси; ґудзики з символікою) на форменому одязі, призначені для позначення військових звань, посад, приналежності до держави, військового формування, виду Збройних Сил України, роду військ, служб, військових частин (підрозділів).

Зразки військової форми одягу та загальні вимоги до знаків розрізнення військовослужбовців розробляються та затверджуються Міністерством оборони України.

Зразки спеціального одягу, взуття та спорядження військовослужбовців, засоби індивідуального захисту та інші предмети речового майна військовослужбовців розробляються Міністерством інфраструктури України – для Державної спеціальної служби транспорту, відповідними центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України та затверджуються Міністерством оборони України.

Радник Президента України, помічник Міністра оборони та відомий волонтер Юрій Бірюков прокоментував прийнятий закон на своїй сторінці у Facebook:

Наша маленька перемога - законопроект 2 551 прийнятий у другому читанні, прийнятий в цілому. Маленька? Тетяна Доманова, Андрій Невідомий, Konstantin Lesnik, Yuriy Husyev - я феєрично щасливий і вітаю вас!

Тепер Міністерство оборони України зможе визначати потрібні бійцям ВСУ флісові кофти або теплі шарфи-бафи. Тепер нам не треба буде купувати валянки і фетрові чоботи. Тепер ми зможемо визначити і вказати, що дві пари трусів на рік - це не по феншую, а один комплект польової форми на 6 місяців при виконанні бойових завдань - це знущання.

Що ж значиться в проекті нових норм забезпечення, які розробляє Konstantin Lesnik з групою офіцерів Служби тилу?

Головні убори, КОЖНОМУ, в складі бойового комплекту:

Кашкет бойовий

Панама

Шапка-підшоломник тепла

Балаклава

Шапка зимова

Шарф бойовий літній

Шарф бойовий демісезонний

Білизна, КОЖНОМУ, в складі бойового комплекту:

Білизна літня (фуфайка з короткими рукавами та напівкальсони)

Білизна демісезонна (фуфайка з довгими рукавами та кальсони)

Білизна тепла (фуфайка з довгими рукавами тепла та кальсони теплі)

Шкарпетки трекінгові літні

Шкарпетки трекінгові зимові

Шкарпетки-вкладиші утеплюючі

Полевая экипировка, КАЖДОМУ, в составе боевого комплекта:

Куртка бойова

Штани бойові

Куртка бойова демісезонна (вітрозахисна)

Штани бойові демісезонні (вітрозахисні)

Куртка бойова штормова (вітро-, вологозахисна)

Штани бойові штормові (вітро-, вологозахисні)

Куртка бойова утеплена

Штани бойові утеплені

Сорочка бойова

Костюм маскувальний зимовий

І так далі, три величезних листа дрібної клітинки. А якість ... А кількість ... А два кітеля і три пари штанів? Так-так, адже штани то зношуються швидше, ніж кітеля. А ще 84 позиції в нормах? Хтось там розповідав про те, що форма - це не реформа? Так-так, звичайно-звичайно.

А тепер найголовніше питання, завмерлий у всіх на вустах - коли це все буде на бійцях? Відповідь нікого не обрадує - не скоро! Всіх забезпечити за новими нормами Міністерство оборони України в цьому році не зможе. Хоча б з тієї причини, що в бюджеті 2015 року була затверджена фінансування закупівель речового забезпечення на рівні 49% за старими нормами. Один Берц(або Берець) з двох. Одна штанина з двох. І питання додаткового фінансування Міністром вже піднятий, і додаткові гроші вже запитані. Дадуть? Питання не до нас. Але і над цим ми працюємо. Ми чітко розуміємо, що отримавши можливість в середині літа ввести нові норми - ми не отримаємо можливість закупити це все в 2015 році. Але процес вже йде. Дорогу здолає той, хто йде. Ні-чо-го не змінюється в МО, ага.

Зображення деяких елементів нового бойового комплекту викладені нижче. Всього до бойового комплекту входять близько 60 найменувань. Всі елементи форми та спорядження стандартизовані, вже затверджені технічні умови викладені на офіційний веб-сайт Міністерства оборони України (розділ Державні закупівлі - Технічні умови для представників легкої промисловості).

На сьогодні на сайті МОУ вже є технічні умови:

Сумка-підсумок адміністративна

Сумка-підсумок розкладна універсальна

Сумка-укладка медична

Підсумок транспортний бойовий універсальний

Тканини бавовняні та змішані для виготовлення верху форменого та спеціального одягу

Кепі бойове (кашкет польовий)

Черевики бойові з високими берцями литтєвого методу кріплення підошви

Костюм літний польовий

Панама літня польова

Чохол шолому балістичного

Шапка-феска (шапка - підшоломник) з трикотажного ворсового полотна “Фліс”

Шарф-труба літня (багатофункціональна пов’язка)

Шарф-труба зимова з трикотажного ворсового полотна “Фліс”

Футболка (Фуфайка з короткими рукавами)

Шкарпетки

Труси з трикотажного бавовняного кулірного полотна

Також прикінцевими положеннями прийнятого Верховною Радою закону визначається, що після набрання чинності цим Законом:

польова військова форма одягу, знаки розрізнення до неї, затверджені до набрання чинності цим Законом, використовуються до 1 січня 2016 року; інша військова форма одягу військовослужбовців, знаки розрізнення військовослужбовців, спеціальний одяг, взуття та спорядження військовослужбовців, засоби індивідуального захисту та інші предмети речового майна, затверджені до набрання чинності цим Законом, використовуються в межах установлених норм, але не пізніше ніж до 1 січня 2018 року;

предмети військової форми одягу, одержані як гуманітарна або благодійна допомога, використовуються в межах встановлених норм забезпечення, але не довше шестимісячного строку після припинення антитерористичної операції; інші предмети речового майна, одержані як гуманітарна або благодійна допомога, використовуються в межах встановлених норм забезпечення.

Джерело.