Пов’язане зображення

Корпорація Roshen не змогла зареєструвати торгову марку і права інтелектуальної власності на цукерки Crabs ("Рачки").

Опонент українських кондитерів - російська фабрика "Красный Октябрь" - вважає, що цукерки Crabs ("Рачки") легко переплутати з російськими "Раковыми шейками". Однак генеральний суд ЄС окремим рішенням спростував схожість етикеток двох видів цукерок.

Ще 2013 року Roshen подала заявки в Управління інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію товарного знаку в червоному, жовтому і білому кольорі для бренду Crabs.

Через рік "Красный Октябрь" виступив проти реєстрації українських цукерок. Російські кондитери вважають, що корпорація Roshen таким чином порушить інтелектуальні права раніше зареєстрованого бренду "Раковые шейки". Етикетка російських цукерок виконана в червоному, білому і чорному кольорах. Крім того, візуальне зображення краба на українських цукерках можна сплутати з раком, зображеним на етикетці російських карамельок.

2015 року заяву російських кондитерів відхилили. Повідомивши, що дизайн упаковки цукерок українського виробництва не порушує права інтелектуальної власності російських кондитерів. Адже краби і раки - різні тварини, а кольори на етикетках відрізняються.

2016-го Перша апеляційна рада EUIPO прийняла рішення не продовжувати розгляд.

Таким чином, ні Roshen, ні "Красный Октябрь" не вдалося відстояти своє право на товарний знак. Тепер кожен з них має заплатити судові витрати.

Джерело