7 грудня українці відзначають День Катерини.

По церквах згадують "наречену Христову" і святу великомученицю. У 17 років Катерині із єгипетського міста Олександрія приснився сон - Син Божий подарував їй обручку. Вона почала проповідувати християнство і заступатися за віруючих яких переслідували. Імператор Максиміліан відправив до неї 50 мудреців, щоб повернули її у язичництво. Але Катерина переконала їх прийняти християнство. За це мудреців, а потім і дівчину стратили.

У народі вважали її покровителькою жінок, наречених і вагітних. В цей день звертаються до святої з проханнями про сімейне благополуччя, взаємне кохання і здоров'я дітей. При молитві біля образу святої обов'язково запалювали три свічки.

Традиційно дівчата в День Катерини ворожать на судженого. Скоринку хліба кладуть під подушку, щоб коханий з'явився уві сні. Зазивають долю з горщиком каші на подвір'ї. Ставлять в воду гілочку вишні - якщо на ній бутони з'являлися до Різдва, то швидкого вийде заміж.

Народна назва свята - Катерина Санниця. До цього дня встановлюються зимові морози. На сани переходили ямщики і прокладали санні шляхи між селами.

На Катерини святковими стравами вважають борщ, кашу і житній хліб. Заборонено важко працювати фізично та займатися рукоділлям. Особливо це стосується дівчат - тоді в них будуть легкі пологи.

Не можна розводити багаття і розпалювати каміни - щоб "життя не задимлювалося".

Не дозволяються галасливі гуляння та вживання алкоголю.

Прикмети:

Якщо на Катерину небо ясне - зима буде морозною.

Якщо стоїть тепла погода - морози вдарять тільки через десять днів на Варвару.

Видно круги навколо місяця в ніч на Катерини - до сильних морозів.

Катеринин день прийшов, катання на санях привів.

Якщо зірки на небі здаються маленькими і їх майже не видно - до снігопаду.

Джерело.