Радник командувача Військово-морських сил України, волонтер Вікторія Христенко повідомила, що в одного пораненого українського моряка, якого утримують у слідчому ізоляторі "Матросская тишина" в Москві, тяжке поранення ніг, в іншого – травматична ампутація пальців кисті.

Вона повідомила, що українські консули не одержали жодної офіційної інформації про характер поранень постраждалих моряків, окрім тієї, що поранених відвідала омбудсмен Москви Тетяна Потяєва.

"В одного з хлопців тяжке поранення ніг, те, що він пересувається на милицях, ні про що нам не говорить, ми не бачимо його поранень і яку йому зробили операцію в ізоляторі", – розповіла Христенко.

Христенко закликала надсилати листи морякам. Вона зазначила, що текст має бути російською мовою, не можна використовувати слова "Україна" та українську символіку, а також обговорювати ситуацію. Інформація про поранення надійшла від волонтерів, які допомагали морякам під час перебування у слідчому ізоляторі окупованого Сімферополя.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців доправили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших відвезли в СІЗО "Лефортово". Адвокат Микола Полозов повідомив, що всім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

4 грудня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова одержала від російського омбудсмена Тетяни Москалькової інформацію, що двоє поранених українських моряків уже виходять на прогулянки, третьому – надали милиці. За її словами, у двох легкі ураження рук, у третього – поранення обох ніг.

6 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що українських консулів допустили до трьох поранених українських моряків. За його словами, Росія надала графік їх візитів – до 8 грудня заплановано зустрічі консулів з усіма затриманими.

Джерело.