За словами першого президента України Леоніда Кравчука, українцям доведеться захищати себе самим.

НАТО не почне реальних воєнних дій на захист України, заявив перший президент України Леонід Кравчук журналістам 6 грудня.

"Ніколи, при будь-яких умовах НАТО не почне реальних військових дій на захист України. Ніколи. Тому що Україна не є членом НАТО. Згідно зі статутом НАТО, НАТО захищає членів НАТО. Нам допомагають, заявляють, навіть інколи зброю продають якусь... Але реальної участі у військових діях ніхто брати не буде. Захищати Україну ми повинні самі", – заявив Кравчук.

Він додав, що "не треба думати, що за нас хтось щось зробить".

"Тому присутність кораблів у Чорному морі – це, власне кажучи, такий сигнал для Росії, щоб вона поводила себе в рамках цивілізованих норм навіть у воєнний період", – зазначив перший президент України.

25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які на той момент уже поверталися до Одеси після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених українців троє дістали поранення. Пізніше їх заарештували і перевезли в СІЗО Москви. США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.

4 грудня президент України Петро Порошенко заявив про необхідність запросити в Чорне і Азовське моря кораблі НАТО. Телеканал CNN повідомив, що Сполучені Штати почали підготовку до відправлення в Чорне море бойового корабля.

Джерело.