Грицак: Сепаратистів в Одесі мав очолити діючий нардеп

Голова Служби безпеки Василь Грицак розповів, що лідером так званої "Бессарабської народної ради" мав стати діючий депутат Верховної Ради.

За інформацією СБУ, у квітні 2015 року сепаратисти планували захопити південь Одеської області і проголосити "Бессарабську народну республіку". Для цього їм потрібно було підірвати мости через Дністер і Дністровський лиман. "Підірвавши ці два мости, Південна Бессарабія була б відрізаною від основної частини України, і потім з території Придністров'я мали зайти так звані "зелені чоловічки"... З "Бессарабської народної ради" планувала розвинути свій наступ "Русская весна" в напрямку Молдови, Румунії і так далі. Ми поламали ці плани", - розповів Грицак. За його словами, у квітні 2015 року СБУ перекинула в цей район своїх бійців, які здійснили 700-кілометровий марш з Краматорська до Одеси, щоб провести одночасно велику кількість обшуків, затримань і вилучення вибухівки.

Лідером "Бессарабської народної ради", за словами Грицака, мав стати діючий депутат. Імені депутата Грицак не назвав, але його повідомив народний депутат Мустафа Найєм у твіттері. "Якщо прізвище цього депутата не готовий назвати голова СБУ, це можу зробити я. Це член парламентської групи "Відродження" та правоохоронного комітету Віталій Барвіненко. Сподіваюся, слідом за звинуваченням буде подання про зняття недоторканності", - повідомив він. В свою чергу Барвіненко назвав заяву Найєма "нічим не обґрунтованими вигадками". "Я ніколи не мав стосунку до будь-яких сепаратистських рухів у будь-якій частині України. Депутатська група "Партія "Відродження", в яку я входжу у Верховній Раді, завжди засуджувала сепаратизм і розкол країни. Ми регулярно підтримуємо всі ініціативи, спрямовані на мир, і далі будемо робити все від нас залежне для відновлення миру в Україні", - написав він у фейсбуці. На його думку, заяви Грицака і Найєма пов'язані з початком виборчої кампанії. Нагадаємо, у 2015 році СБУ викрила в Одесі групу з близько 20 осіб, яка збиралися проголосити республіку "Бессарабія". Курирували сценарій війни радник президента РФ Владислав Сурков і його заступник Інала Ардзінбе, який у Кремлі відповідав за перетворення Одеської області на поле битви за сценарієм терористичних організацій "ДНР-ЛНР". СБУ ще 2015 року заявляла, що за організацією "Народної республіки Бессарабії" стоїть діючий нардеп. Також було затримано його помічницю. Однак прізвище депутата голова СБУ вирішив не називати.

Джерело.