Об'єднана профспілкова організація ПАТ "Хмельницькгаз" долучилася до всеукраїнського страйку працівників газорозподільних підприємств України перед будівлею НКРЕКП.

На мітинг прибули близько 500 представників з 30 газорозподільних підприємств з-понад 20 областей України. Головна мета страйкуючих – привернути увагу НКРЕКП до перегляду тарифу на розподіл газу. Зараз тарифні надходження не можуть забезпечити оплату праці співробітників компаній на рівні середньої зарплати по промисловості.

Голова профспілки працівників газорозподільних підприємств України Сергій Копанічук поінформував, що середня заробітна плата по галузі складає всього близько 5 200 грн на місяць. В той час як середня зарплата на промислових підприємствах вже перевищує 9 000 грн. В результаті, за останні три роки з галузі пішли 20 тис працівників, в тому числі з ПАТ "Хмельницькгаз" близько 600 газовиків.

"Працівники газорозподільних підприємств щодня виконують свою роботу. Це доставка газу до домівки споживача. В окремих облгазах середня зарплата не дотягує навіть до 5 000 грн і тисячі співробітників досі отримують мінімальну зарплату", - зазначив профспілковий лідер.В той же час, як премія для сорока співробітників НАК "Нафтогаз України» склала 1,2 млрд на 40 осіб".

Також у профспілках підкреслили, що не вимагають підвищення вартості газу, а тільки встановлення справедливого тарифу за його розподіл. Адже на сьогодні в середньому по Україні він складає всього 51 коп за кубічний метр газу.

В НКРЕКП пояснюють зволікання тим, що відповідна постанова регулятора досі не опублікована у друкованому виданні уряду "Урядовий кур'єр".

Так, голова НКРЕКП Оксана Кривенко під час мітингу  зауважила:«Як тільки Тимчасова методика розрахунку тарифів на розподіл газу набуде чинності, наступного дня ми готові виносити і розглядати питання тарифів. Прогнозні розрахунки ми вже зробили. Іншим сферам, дійсно, ми уже підняли зарплати. Наступний крок - ми будемо працювати, щоб підняти заробітну плату і вам».

Наразі тарифи на розподіл газу в Україні не переглядалися майже три роки. За цей період лише мінімальна зарплата в Україні зростала двічі. Представники профспілок заявили, що у випадку невиконання їх вимог, аналогічні акції будуть проводитись біля стін Адміністрації Президента та