На залізничному вокзалі у Львові щодня можна побачити чимало людей ромської національності, які просять гроші.

Але з’ясувалося, що частину з них «кришував» капітан поліції, якому вони віддавали частину заробітку.Нещодавно львів’янка Софія побачила, як у самісінькому центрі міста жінки-роми хотіли пограбувати іноземку. Вона розповіла, що допомогла дівчині, хоча крадійки на неї навіть не реагували. «Одна циганка закрила портфель шарфом, а інші підійшли до неї і почали легенько лізти в її рюкзак. Я почала кричати до них: «Що ви робите?», але вони не припинили. Лише обернулися і сказали до мене: «Все хотят кушать», – розповіла очевидиця Софія Ворончук.

Їх було шестеро, і коли дівчина пригрозила поліцією, вони залишили свою жертву. Натомість кинулися з погрозами на відважну рятівницю. Активісти зазначають, такі злодюжки агресивні, некеровані і почуваються безкарними.«На залізничному вокзалі на гарячому ловили групу «працьовитих циганок». Але жодного результату не було. У нашій групі є активіст, який говорив, що їх «фришують» саме в Залізничному районі. Тому що він не вірив, що їх просто так ніхто не карає, бо всіх садять, а тих ні», – зазначила активістка, засновниця об’єднання «Л.О.В.Ц.І.» Роксолана Лісовська.Побоювання активістів не були безпідставними, бо група ромських злодійок таки мала свого патрона при погонах.

«Зловмисниці скоювали крадіжку, а суми бували різні. Бувало і тисяча доларів, і декілька тисяч доларів. Могли і 20, 30, 50 гривень платити, по-різному було. Після скоєння крадіжки половина викраденої суми передавалася працівнику поліції за, так зване, «фришування», – прокоментував начальник Управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції Роман Рибіцький.Затримали «дахувальника», який, до речі, має звання капітана, на гарячому. Злодійки саме передавали поліцейському частку награбованого. Усі четверо – мешканки Закарпаття.«Сорокарічний працівник поліції, старший оперуповноважений Залізничного відділу поліції. Стаж роботи – понад 20 років. Значних успіхів у службовій діяльності у нього не було», – сказав Рибіцький.Якщо провину оперативника доведуть, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Джерело.