Результат пошуку зображень за запитом "Український правопис"

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект нової редакції Українського правопису.

Про це повідомляє "НВ".

Проект розроблений на основі української традиції правопису з урахуванням новітніх мовних явищ, які набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового і культурного життя. Комісія з правопису виходила з розуміння того, що Український правопис, як і правопис будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує основні, найбільш поширені або спірні орфографічні положення.

У проекті передбачається можливість вживання и на початку слова перед приголосними н і р (індик - индик, ірод - ирод), на початку дієслова икати і іменника икавка, на початку іншомовних слів типу ийбен, ич-оба.

Проект також санкціонує букву ґ для передачі іншомовного звуку [g] в прізвищах типу Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама (але можливе звичне написання з г). Аналогічний компроміс пропонується для букви ф в словах грецького походження - можна буде писати як кафедра, так і катедра, як міфологія, так і мітологія.

Звук [j] в звукосполученнях [je], [ji], [ju], [ja] буде завжди передаватися літерами є, ї, ю, я: Хаям замість Хайям, Савоя замість Савойя, фоє замість фойє.

Пропонується писати слово пів з іменниками окремо, якщо мається на увазі половина (пів годúни, пів Кúєва). Якщо пів з іменником становить єдине поняття, вони пишуться разом (півзáхист).

Зауваження та пропозиції до проекту нової редакції Українського правопису можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Нагадаємо, комісія з питань правопису була створена урядом три роки тому.

2ogoloshenya