"Його небезпечно перевозити навіть звичайним пасажирським літаком, а якщо його хочуть відправити по етапу, то він там точно не виживе".

Як виглядає  "столипін" — вагон для перевезення спеціального контингенту з СІЗО до в'язниці.

Двоюрідна сестра українського політв'язня Олега Сенцова спростувала заяву російського омбудсмена Тетяни Москальковой про стабільний стан здоров'я її брата.
 
"Його небезпечно перевозити навіть звичайним пасажирським літаком, а якщо його хочуть відправити по етапу, так званим "столипінською поїздом", то він там точно не виживе. Я добре знаю Олега, і якщо він скаржиться, то можу сказати, що все дуже погано", — повідомила вона.
 

За її словами, зазвичай Сенцов ні на що не скаржиться. І якщо він передбачає свою можливу смерть, то так і станеться.

"Це можна множити на 100, тому що Олег з тих, хто не говорить, що йому погано — до останнього", — розповіла сестра Сенцова.

"Столипінський вагон" (його ще називають вагонзак) — це стандартний вагон для перевезення спецконтингенту або, кажучи простіше, засуджених. В першу чергу він використовується для доставки зеків етапом із СІЗО до виправних колоній.

В дорозі не годують, дають тільки окріп. Звичайно, в СІЗО перед етапом видають сухий пайок на кілька діб – галети, розчинні каші та супи. Але їжу і питво під час усього шляху треба звести до мінімуму, так як в туалет виводять вкрай рідко і неохоче.

Як раніше повідомлялося у ЗМІ , в прес-службі уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москальковой стверджують, що стан Сенцова "відносно стабільний".

Про це повідомив прес-секретар Москальковой Олексія Зловедова.

"Я вчора розмовляв з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком, він на моє прохання дзвонив лікарю, який спостерігає Олега Сенцова в колонії. За словами лікаря, стан відносно стабільний",- заявили в Москальковой.

Джерело