В Україні набирає обертів розвиток нового агробізнесу – вирощування равликів на експорт.

Експорт равликів з нашої країни виріс за 4 роки з 3 тонн у 2013 році до 360 тонн у 2017 році.

Сьогодні в Україні равликами займаються 10 компаній, у 2018 – відкриються нові равликові ферми.

Вирощувати равлика простіше, ніж вирощувати птицю, кролика або барана: равлики не вибагливі в харчуванні, вимагають менше уваги, місця і витрат.

Попит на равликів в Західній Європі та Азії давно випереджає пропозицію і, за оцінками експертів, не буде задоволений в найближчі 10 років.

На даний момент у світі продається 420-450 тис. тонн цих молюсків на 10 млрд. євро. Попит на равлика постійно зростає. Франція імпортує понад 80% своїх потреб у равликах, Італія імпортує 60% потреб, експортний потенціал равликів близько 200 млн євро.

Лідером серед покупців равлики є Китай з часткою понад 40% від світового імпорту. За ним слідують європейські країни, що славляться екзотичною кухнею – Франція, Італія, а також Греція, Бельгія, Румунія і Польща.

"М’ясо равлика – справжній гастрономічний делікатес з ніжною структурою і вишуканим тонким смаком", – розповідає польський професор, голова асоціації "Равлик України" Тім Шапед.

М’ясо равлика складається з високоякісного і легкозасвоюваного білка (що містить незамінну і дуже цінну амінокислоту – холін), води та жирів, а також вітамін К, вітамін РР, вітамін Е і ретинол, за вмістом якого равлики є рекордсменами.

Джерело

2ogoloshenya