Група дітей-спортсменів із Хмельниччини зупинилася в готелі на околиці Львова. Три дні ходили на екскурсії і у вівторок, 7 серпня, вранці мали повертатися додому. Але їхні плани зірвалися через погане самопочуття.

Дітям стало зле у понеділок ввечері. Упродовж ночі один за одним до інфекційної лікарні привезли двадцятьох шістьох дітей та одного дорослого.

"В мене дуже голова стискалася, в мене голова закрутилася, я ледь не впала і нудило, і живіт болів дуже, все крутило всередині", – пригадує потерпіла Сніжана Конишева.

Шістнадцятирічна Сніжана каже, що крім ресторану при готелі, ніде не харчувалася. Вчора приїхали з екскурсії, втомлені і дуже голодні. Попри те, що деякі страви, зокрема сир, видалися не надто смачними, все одно їх з'їли.

"Ще вареники були, сметана якась дуже гірка, не смачна. А в варениках, я перепитувала з чим вареники, вони казали з картоплею. Я просто не знала, бо там не було ні картоплі, нічого, просто якась вода чи що. Гидота була", – каже дівчина.

Найбільше дісталося п'ятнадцятирічній Олександрі Слюсар. Дівчинку спершу доправили до реанімації. Нині перевели до звичайної палати, де вона чекає приїзду батьків.

"Мені стало погано дихати, я не могла дихати просто, якось потім в мене різко заніміли ноги, руки і лице. І мені почали одразу ті, що там були старші дядьки, тьоті, почали м’яти руки і ноги" – пригадує потерпіла.

Зараз більшість дітей у стані середньої тяжкості. Що стало причиною кишкової інфекції, лікарі поки що не з'ясували.

"Болі в животі, нудота, блювання, підвищена температура тіла, тобто це прояви гострої кишкової інфекції. Діти розказують, що вони їли млинці чи омлет з сиром солоним, декому з них він не сподобався. Також був салат з сиру, сметани й овочів", – розповіла завідувач четвертого діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

У дорожньому готелі, де й жили діти, – небагатослівні. Кажуть лише, що раніше таких випадків тут не було.

"В нас таких ситуацій за три роки роботи, жодного разу не траплялося і близько. Є певні припущення, але це винятково припущення. Докладна інформація буде після того, як зроблять експертизи: кухні, їжі, яку споживали, і аналізи в дітей", – каже бренд-менеджер готелю Мікаель Арутюнян.

Загалом із Хмельниччини на відпочинок до Львова приїхали 40 дітей і 6 дорослих. Це члени волейбольної команди віком від 9-ти до 16-ти років. Нині в готелі працюють фахівці різних служб. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Винуватцям загрожує до трьох років обмеження волі.

Джерело