Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Результат пошуку зображень за запитом "обліпиха"

В Україні почали закладати професійні промислові насадження обліпихи.

Віднедавна це стало новим трендом на плодово-ягідному ринку, розповів в ефірі Першого ділового Дмитро Крошка, керівник асоціації “Укрсадпром”.

“Обліпиха – одна з найновіших культур для промислового садівництва, говорить фахівець. – Ягода дуже корисна й уже набуває популярності серед споживачів. Наприклад, стало поширеним пити обліпиховий чай”.

Так, обліпиху давно вирощують на присадибних ділянках. Але професійне й присадибне вирощування значно відрізняються одне від одного. В першу чергу – обсягами. В промисловому виробництві це цілі плантації, за якими професійно доглядають, і які дають високий врожай, каже голова “Укрсадпрому”.

Крім обліпихи останнім часом у тренді аронія та вишня.

“Тренди змінюються. 2016 рік був роком лохини, багато закладалося плантацій. 2017 рік був роком закладання вишневих садів. Фермери придивляються до ринку, адже споживач став більш вимогливим. Відколи ринок Росії закрився, українським фермерам доводиться задовольняти потреби, наприклад, покупців із Європи, а їм ще треба догодити”, — додає Крошка.

До слова, за оцінками фахівців, світовий ринок переробленої продукції з обліпихи оцінюється в $17 млрд. Всього за останні 5 років ринок обліпихи збільшився на 40%.Найбільший попит обліпиха має в Японії, Південній Кореї та Сінгапурі.

На цю культуру існує стабільний попит серед експортерів. Навіть за заморожену обліпиху можна отримати високу експортну ціну, покривши усі витрати. Крім того, зростаючий попит серед споживачів на продукцію з обліпихи (лимонади та соуси) відкриває можливості для налагодження співпраці з продуктовим ретейлом та закладами громадського харчування.

Джерело

2ogoloshenya