Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Результат пошуку зображень за запитом "щеплення від кору."

У 2017 в Хмельницькій області зафіксували 11 випадків захворювання на кір.

А на початку нового року вірус по-справжньому "розгулявся". За три тижні медики офіційно підтвердили кір у 9 випадках. Загалом ж зафіксували 23 хворих. Більшість з них – дорослі

Небезпечний не кір, а його наслідки

 Лікарі пояснюють, що захворювання на кір само по собі не є небезпечним. Натомість небезпеку несуть ускладнення після вірусу. Це може бути пневмонія і енцефаліт. Саме такі "побічні" хвороби можутть призвети навіть до смерті. 

- Кожного року у нас хворіють на кір. Це не є якесь особливе захворювання. Цього ж року пішло масове захворювання в деяких областях України, часом зі смертельними результатами. І пішов резонанс по суспільству. Кір страшний своїми ускладненнями - коревими пневмоніями та коревими енцефалітами. Якщо ж людина вже один раз перенесла кір, то матиме пожиттєвий імунітет від нього, - розповідає начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міськради Борис Ткач. 

Від кору захищає лише щеплення

 Уникнути захворювання допоможе вакцинація від кору. За календарем щеплень мають вакцинуватися діти у віці одного року. А у 6 років необхідно пройти ревакцинацію. Для них держава щороку закупляє вакцини і передає на управління охорони здоров'я. 

- Перед Новим роком у нас було в наявності 3500 комбінованих вакцин від кору, паротиту і краснухи. Вони бельгійського виробництва і поки гарно себе зарекомендували. Зараз же після ажіотажу почали більше дітей приводити на щеплення. Зараз їх є близько 1500. Вистачить на 2-3 тижні. Держава обіцяла закупити ще, - каже Борис Ткач.

Якщо ж дорослі, або діти від 6 років, не вакцинувалися раніше, то можуть зробити щеплення і зараз. Лікарі рекомендують пройти вакцинацію до 30 років. Мовляв, у старшому віці вона засвоюється гірше. Для них держава не передбачила безкоштовної вакцини, тому її потрібно буде придбати в аптеці. Приблизна вартість - 300-350 гривень за одну дозу. З вакциною потрібно прийти до терапевта. 

Як зробити щеплення

  1. Пройти огляд у терапевта, педіатра або сімейного лікаря. З собою слід мати медкартку з відмітками про щеплення. Якщо ж картки чи інформації про прививки в ній немає, то медики можуть визначити, чи робили людині щеплення за результатами аналізу крові.
  2. Якщо протипоказання до введення вакцини відсутні, то лікар може одразу зробити щеплення від кору. Вакцина вводиться підшкірно у стегно, зовнішній бік плеча або під лопаткою.
  3. Після щеплення можливе підвищення температури, ознаки застуди, почервоніння і висип на місці вакцинації протягом 1-2 тижнів. Все залежить від імунітету конкретної людини. Ці реакції вважаються нормальними і зникають за декілька днів.
  4. Повторну вакцинацію діти мають пройти у шестирічному віці, а старші - не раніше ніж за місяць після першого щеплення.

Протипоказання до вакцинації

  1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
  2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
  3. Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
  4. Вагітність. Вакциною не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Джерело

2ogoloshenya