30 березня - свято Теплого Олекси: що не можна робити цього дня

Сьогодні, 30 березня, православні християни святкують День святого Олексія.

Свято встановлене на вшанування пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого. Також цього дня свої іменини за церковним календарем відзначають усі, хто названий іменем Олексій.

За народними переказами, 30 березня приходить справжнє тепло, тому друга назва сьогоднішнього свята – Теплого Олекси.

Передостанній день березня найчастіше видавався теплий, тому господарі починали готуватися до польових робіт: виносили на вулицю для загартовування картоплю, приготовлену для посадки, а також ремонтували садовий і городній інвентар.Всю домашню роботу намагалися зробити впродовж дня, адже ввечері всією сім’єю слід зібратися за трапезою й провести зиму.

Пасічники, якщо 30 березня вже зійшов сніг, виносили вулики та замовляли бджіл, щоб ті не шукали інших господарів. Також вони молилися святому Олексієві, аби той захищав бджіл від різної напасті та послав гарне "медове" літо.

Здавна у день святого Олексія дівчата й діти йшли закликати весну. Вважається, що в цей день не можна планувати далеку дорогу, тому що щастя в ній не буде. Не можна шити, в'язати, вишивати, займатися домашньою роботою.Жінкам, у яких є маленька дитина, не можна виносити з дому хліб або гроші, вважається, що так можна "віддати долю дитини".