Авто посла України обшукали білоруські прикордонники

Білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима, коли той їхав з Києва до Мінська.

Про це Кизим розповів в інтерв'ю TYT.BY.

«Потрібно сказати, що мій в'їзд до Білорусі був, м'яко кажучи, не дуже дружнім і розпочався, як я це розцінюю, з провокації. Мій особистий автомобіль, на якому я повертався, піддався огляду білоруськими прикордонниками в порушення норм міжнародного права про дипломатичні зносини і вже зовсім не в дусі наших дружніх двосторонніх відносин», - сказав Кизим.

При цьому, за словами посла, в ході цього «неприємного інциденту», що відбувся минулими вихідними, керівник білоруського прикордонного пункту не дав жодних пояснень.

«І як я зрозумів, начальник пункту пропуску «Нова Гута» був проінструктований так зробити. Очевидно, що посольством була направлена ​​відповідна нота в МЗС Білорусі», - пояснив посол України.

Такий недружній жест зі сторони Білорусі є порушенням міжнародного законодавства.

Як відомо, у Віденській конвенції про дипломатичні зносини йдеться, що особистий багаж дипломатичного працівника звільняється від огляду, якщо немає серйозних підстав припускати, що він містить небезпечні предмети, або предмети, ввезення або вивезення яких заборонено законом держави перебування. У цьому випадку огляд проводиться в присутності дипломатичного агента або його уповноваженого представника.

Цю подію прокоментував і міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін:

«Огляд авто нашого посла у Білорусі на кордоні - це значно більше, ніж скандал. Це прямий недружній акт по відношенню до України. Посол представляє країну та її президента, і ці дії є ляпасом і країні, і президенту. Це приниження України з боку Лукашенка не має залишитися без жорсткої та послідовної реакції. Взаємність - це ключовий принцип дипломатії. Лукашенко вже порушив міжнародне право, коли не видав вагнерівців, а тепер став рецидивістом, порушує міжнародне право кожен тиждень. Всередині права нема зовсім.»