У МОЗ розповіли, хто в першу чергу буде вакцинований проти COVID-19 в Україні

Першими вакцину проти коронавірусу COVID-19 отримають працівники сфери охорони здоров'я.

Про це повідомив голова Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов, пише пресслужба МОЗ.

Так, у рамках механізму COVAX до 27 листопада планується підписати технічну потребу для України, а до 7 грудня – умови співпраці з постачання вакцини.

Наша країна зможе отримати безкоштовно близько 8 млн доз вакцини (яких вистачить для 4 млн населення, оскільки необхідно буде дворазове введення вакцини). Вона буде надходити кількома траншами.

Обсяг першого траншу, наданого COVAX, складе близько 1 млн 200 тис. доз.

“Пріоритетною групою ризику, що підлягатиме проведенню щеплень проти коронавірусної хвороби на першій хвилі отримання вакцин, визначено працівників галузі охорони здоров’я”, – зазначив Степанов.

Крім медиків (працівників сфери охорони здоров’я) в першу чергу будуть вакцинувати людей старше 65 років та людией які мають хронічні супутні захворювання, що викликають ускладнення при перебігу коронавірусної хвороби.

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми “Право на владу” повідомив, що серед перших можуть бути вакциновані представники “професійних груп ризику” (представники тих чи інших професій). Яких саме, він не уточнив.

Джерело