Мінування, задимлення, порушення порядку: як у МВС готуються до місцевих виборів

16 жовтня, відбулись спільні командно-штабні навчання серед підрозділів ЦОВВ системи МВС на базі відділу спеціальної та фізичної підготовки Національної академії внутрішніх справ у с. Віта Поштова.

Метою навчань було налагодження організації взаємодії під час місцевих виборів, повідомляютьу МВС.

"Основна мета навчань – чітка організація взаємодії між підрозділами ЦОВВ МВС та координація всіх сил та засобів для невідкладного реагування на правопорушення під час виборів, їх документування та надання правової кваліфікації. Взаємодія керівників між різними службами налагоджена", - наголосив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, якого цитує департамент комунікації МВС.

Під час навчань відпрацьовано практичну складову із залученням авіації, вибухотехніків, слідчо-оперативних груп, пожежних та рятувальних розрахунків.

Яровий розповів, що особливу увагу приділяють організації роботи авіаційних підрозділів, перевіряють локації, розміщення техніки та визначають завдання з реагування, оскільки деякі виборчі дільниці знаходяться на великій відстані.

Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив, що підрозділи Нацполіції готові забезпечити безпеку, прозорість виборчого процесу та чітке реагування на всі запити громадян і представників міжнародних організацій на десятках тисяч виборчих дільниць.

На навчаннях відпрацьовані ситуації, які можуть викликати найбільший суспільний резонанс: мінування ДВК, знешкодження вибухонебезпечних предметів; вибух поблизу будівлі ДВК та задимлення приміщення комісії; вчинення групових порушень громадського порядку. Також відпрацьована передача документації у виборчу комісію, спроби блокування ТВК та ЦВК.

Командувач Національної гвардії України Микола Балан зазначив, що всі плани навчань відпрацьовано, проблемних питань щодо сумісності взаємодії не виникало. За його словами, згідно з розрахунками, у Києві та Львові передислоковані гелікоптери. Решта літаків знаходитимуться у столиці та Олександрії на час виборів.

Як відомо, публічний порядок та безпеку під час місцевих виборів в Україні забезпечуватимуть майже 136 тис. правоохоронців.