Після відставки екс-глава військової прокуратури Анатолій Матіос випав з публічної політики. Разом з колишнім заступником глави адміністрації Порошенка Віталієм Ковальчуком він подорожує по Фінляндії, відвідує форуми в Давосі, продовжує писати досить дивні пости в Фейсбук і, схоже, завів свій телеграм-канал.

Будучи главою ГВП Матіос позиціонував себе мало не як головний борець зі злом, але в підсумку жодна з “гучних” справ військової прокуратури не дійшла до фіналу.

Але це його зовсім не турбує. Та й навіщо турбуватися, коли в твоєму розпорядженні шикарні автомобілі, дорогий годинник і прекрасна дружина, яка працює не покладаючи рук. Адже саме на заробітки дружини Ірини Барах посилається Матіос, коли розмова заходить про всіх ці багатства. Журналісти “Вестей” опублікували розслідування про доходи і розкоші колишнього військового прокурора.

На банківських рахунках Матіоса і його дружини за станом на 20 вересня 2019 року було розміщено суми в різних валютах, еквівалентних 45,4 млн. грн. Плюс готівкою сім’я задекларувала 12,7 млн. грн. Тобто після відставки з посади, Матіос задекларував залишок готівки і безготівкових грошей, якими володіє його родина, в розмірі 58,1 млн. грн. Це більш, ніж в 4 рази перевищує зарплату, яка була нарахована подружжю починаючи з 2015 року.

Більш того, з грудня 2018 року, після відомого скандалу з корупцією в “Укроборонпромі”, який, як відомо “злили” з ГВП, дружина Матіоса Ірина Барах почала вкладати гроші в державні облігації (ОВДП). Всього вона скупила їх на 72,2 млн грн – на них прокурорська родина отримуватиме від держави процентний дохід.

Незважаючи на красномовні заяви про патріотизм і боротьбу за праве діло, за період служби Матіос істотно збагатився. І жив він далеко не на зарплату. Наприклад, отримував гроші з оренди заарештованих піввагонів компанії “Юнісон Груп”. При цьому свої корупційні доходи Матіос відмивав саме через бізнес дружини – про її “хлібний” бізнес прокурор не раз розповідав в пресі.

“Моя друга дружина 25 років вирощує хліб. Вирощує, зберігає і продає зерно: зерно, сою, на орендованих полях на Херсонщині. У неї 600 працівників”, – повідомляв журналістам екс-глава військової прокуратури.

Бізнес дружини Матіоса і справді масштабний. Але не такий чистий, як намагається показати чиновник.

Податкові схеми Ірини Барах, безумовно, привід для уваги відповідних контролюючих органів. Але найцікавіше в тому, що саме через них відмивалися корупційні гроші Матіоса. Подружня пара “позичала” готівкові гроші на ці підприємства у вигляді фінансової допомоги, а потім отримувала істотно більші суми у вигляді колосальних дивідендів. Ці суми значно перевищували прибуток самих підприємств, найчастіше декларують збитки.

Таким чином, корупційні доходи Матіоса легалізувалися через ряд сільськогосподарських підприємств Барах. Придбані на них ОВДП, а також нерухомість, автомобілі, предмети розкоші та інші активи, можуть вважатися активами, нажитими корупційним шляхом. Таким чином, вони повинні бути заарештовані і передані в управління Національному агентству з питань розшуку та управління активами.

Не секрет, що Анатолій Матіос любить розкішне життя. Одних годинників в його деклараціях значиться на 2 млн. грн. Поглянувши на декларації прокурора, складно не помітити “сімейну традицію” – щорічно, 13 лютого, в день народження, прокурор отримує від дружини в подарунок черговий годинник за ціною, яка дорівнює вартості престижного автомобіля.

Прокурорська сім’я володіє цілим парком легкових автомобілів. Більшість автомобілів оформлено на підприємства, власником яких є Ірина Барах.

Наш Instagram